Chorujesz na cukrzycę? Zbadaj wzrok. Grozi ci retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa dotyka wszystkich chorych na cukrzycę typu I oraz ok. 60% pacjentów z cukrzycą typu II. To ok. 1,5 mln osób w Polsce, którym grozi ślepota – apelują eksperci z Instytutu Oka. Większość diabetyków nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, gdyż w początkowej fazie choroba przebiega całkowicie bezobjawowo. Tymczasem nieleczona retinopatia cukrzycowa jest najczęstszą przyczyną ślepoty wśród osób pomiędzy 20 a 65 r.ż.

Czytaj dalej...

Letni biznes od A do Z

Wakacyjny przedsiębiorca nie może narzekać na brak klientów –  prawie ¾ Polaków spędza urlop na bałtyckiej plaży[i]. Wypożyczalnie leżaków, parawanów i sprzętu wodnego, przechowalnie ubrań, transport rikszą na plażę, ale przede wszystkim punkty gastronomiczne, czyli sprzedaż napojów, słodyczy, przekąsek i fast foodów – to najczęściej wybierane i najbardziej rentowne pomysły biznesowe na wakacje. Jak założyć firmę na jeden sezon lub zdobyć zezwolenie na handel na plaży? Dlaczego warto zabezpieczyć się na wypadek kradzieży oraz na co powinien uważać właściciel sezonowej restauracji?[ii] 

Czytaj dalej...

Warsztaty - bębny i dancehall na Ostróda Reggae Festival 2017

Ostróda Reggae Festival to nie tylko porywające koncerty, ale również wiele działań towarzyszących. Organizatorzy imprezy dbają o to, żeby jej uczestnicy mieli co robić przez cały dzień. Kolejnymi aktywnościami na ORF są warsztaty bębniarskie oraz warsztaty tańca dancehall, które w poprzednich latach spotykały się zawsze z dużym zainteresowaniem fanów. Udział w nich jest bezpłatny.

Czytaj dalej...

przetarg na nabycie PRAWA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ ZABUDOWANEJ DOMEM MIESZKALNYM, JEDNORODZINNYM, WOLNOSTOJĄCYM

Syndyk masy upadłości

Progres Investment SA w upadłości likwidacyjnej

sygn. akt X GUp 384/15

ogłasza

 

przetarg na nabycie

PRAWA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ ZABUDOWANEJ
DOMEM MIESZKALNYM, JEDNORODZINNYM, WOLNOSTOJĄCYM
o pow. 300,00 m2, o pow. gruntu 2735 m2,
położonej we wsi Jankówka (woj. małopolskie),
dla której  Sąd Rejonowy w Wieliczce, III Wydział Ksiąg Wieczystych
prowadzi księgę wieczystą za nr KR1I/00012058/6

 

 1. Opis przedmiotu sprzedaży: budynek piętrowy z poddaszem użytkowym, z garażem w obrysie budynku, niepodpiwniczony, położony przy drodze wojewódzkiej ok. 6 km od Wieliczki, otoczenie stanowią tereny o podobnym charakterze oraz las.

 

 1. Tryb sprzedaży: Sprzedaż określona niniejszym obwieszczeniem zostanie przeprowadzona w formie PRZETARGOWO-AUKCYJNEJ z uwzględnieniem przepisów prawa upadłościowego i naprawczego, w szczególności art. 320 puin.

 

 1. Cena wywoławcza: 450.000,00 zł brutto (sprzedaż zwolniona z podatku VAT).

 

 1. Warunki sprzedaży: Sędzia-Komisarz postanowieniem z dnia 13 lipca 2017 r. zatwierdził warunki sprzedaży określone niniejszym obwieszczeniem oraz szczegółowym regulaminem, stanowiącym integralną część obwieszczenia. Pisemny egzemplarz regulaminu, za pokwitowaniem jego odbioru, zainteresowane podmioty otrzymają wraz z materiałami merytorycznymi dotyczącymi przedmiotu sprzedaży.

 

 1. Termin składania ofert: Oferty należy składać do dnia 25 sierpnia 2017  r. włącznie, osobiście w biurze podawczym Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100A w godzinach pracy Sądu, względnie wysłać ofertę na adres tegoż Sądu listem poleconym w sposób i według zasad określonych regulaminem. OFERTA MUSI ZAWIERAĆ ELEMENTY WSKAZANE W REGULAMINIE SPRZEDAŻY.

 

 1. Wadium: należy wpłacić na rachunek bankowy wskazany treścią regulaminu do dnia 25 sierpnia 2017 r. włącznie wadium w kwocie 45.000,00 zł, przy czym za datę wniesienia wadium uważany będzie dzień jego wpływu na podany rachunek bankowy sprzedającego.

 

 1. Informacje i materiały: Materiały merytoryczne dotyczące nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży oraz szczegółowy regulamin wraz z wzorami wymaganych regulaminem oświadczeń można otrzymać w Kancelarii Syndyka w Warszawie, ul. Belgijska 11 lok. 5, tel/faks: 22 2035757 w godz. 10.00 - 16.00, Nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży można oglądać i lustrować po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

 1. Termin otwarcia ofert: W dniu 29 sierpnia 2017 r. na posiedzeniu jawnym w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 100 A w sali rozpraw nr A14 o godz. 11:35 syndyk w obecności i pod nadzorem Sędziego-Komisarza przystąpi do publicznego otwarcia złożonych ofert pisemnych, a następnie w razie konieczności przeprowadzi aukcję, której zasady określa regulamin sprzedaży.

 

 1. Zastrzeżenie: Sprzedający-syndyk zastrzega sobie prawo odwołania, unieważnienia, względnie zamknięcia procedur przetargowo-aukcyjnych bez wyłonienia nabywcy w każdym czasie, również z innych przyczyn, jak określonych treścią niniejszego obwieszczenia i regulaminu.
Czytaj dalej...

Pysznie i zdrowo – fit przekąski idealne na wakacje

Okres wakacyjny i urlopowy często kojarzy się z żywieniową rozpustą, która może mieć negatywny wpływ na naszą sylwetkę. Lody, gofry oraz dostępne na każdym kroku jedzenie typu fast food to duże wyzwanie dla osób, które się odchudzają. − Urlop nie musi kończyć się dodatkowymi kilogramami, wystarczy tylko zawczasu zaplanować sobie posiłki oraz pamiętać o tym, co jest naszym celem przypomina Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA