W "Rozmowach na Rękawce" Małgorzata Kalemba-Drożdż z Trochę Innej Cukierni opowiada o niezwykłych pomysłach na domowe wypieki, kuchni pozbawionej mleka i masła, a także kwiatach i dzikich roślinach, z których można upiec przepyszne ciasta.

28 grudnia 2017 roku w małym komunalnym mieszkaniu w Łodzi zmarł Stanisław Terlecki. O jego śmierci poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, obecnie prezes PZPNu, a niegdyś kolega  z reprezentacji Polski.

Z okazji 27. Finału WOŚP 13 stycznia 2019 r. odbędzie się 13. Bieg WOŚP, na który ruszają zapisy. W tym roku biegniemy ponownie z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jak w poprzednich latach 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

Łukasz Maślona, radny Krakowa dla Mieszkańców (komitet Łukasza Gibały) w "Rozmowach na Rękawce" opowiada o tym jaką rolę chce pełnić jego klub w nowej radzie miejskiej, a także jak chce łączyć rolę radnego z rolą zaangażowanego społecznie aktywisty.

środa, 14 listopad 2018 14:56

Policyjne działania „SMOG”

Napisała

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Koniec z tradycyjnymi, papierowymi zwolnieniami. Od 1 grudnia zastąpią je e-zwolnienia. W środę 7 listopada przedstawiciele kierownictwa resortów rodziny i zdrowia rozpoczęli serię spotkań we wszystkich województwach, podczas których lekarzom i pracodawcom przybliżone zostaną zasady wprowadzania e-zwolnień. Spotkania potrwają do końca listopada.

To już jest plaga. Są narzędzia – komputery, smartfony, tablety... Każda praktycznie informacja dostępna w Internecie „od ręki”. I co z tego? Trzeba minimum chęci, by sprawdzić, że zamiast „poszłem” mówi się „poszedłem”, a światła nie „włanczamy”, tylko „włączamy”. Niestety, tego minimum brakuje. I to jest w tym wszystkim najbardziej przerażające...

wtorek, 13 listopad 2018 16:35

Zbyt późne jedzenie nie wychodzi nam na zdrowie

Napisał

Jedzenie kolacji dwie godziny przed pójściem spać ma działanie przeciwnowotworowe - wiąże się z mniejszym zagrożeniem nowotworami piersi i prostaty - sugerują pierwsze na tym polu badania.

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 9 do 19 listopada br. na obszarze całego województwa małopolskiego przeprowadzana jest akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Działania te są kontynuacją szczepień z lat ubiegłych i są wykonywane poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotu oraz ręczne jej wyłożenie.

wtorek, 13 listopad 2018 10:00

PiS ramię w ramię z Majchrowskim w RM?

Napisał

W krakowskiej Radzie Miejskiej toczą się pomiędzy wszystkimi klubami rozmowy nt. koalicji, która będzie rządzić radą. I wcale nie jest powiedziane, że będzie to Przyjazny Kraków razem z połączonymi siłami PO i Nowoczesnej. Czy ludzie Majchro0wskiego będą sprawować rządy razem z radnymi z PiS? Posłuchajcie co ma na ten temat do powiedzenia przewodniczący klubu PiS w ustępującej radzie, Włodzimierz Pietrus.

Strona 1 z 58
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA