wtorek, 04 grudzień 2018 15:34

Stan alarmowy ALFA na terenie województwa śląskiego Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków.

Ostrzeżenie zostało wprowadzone w związku z 24. Konferencją Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych, w sprawie zmian klimatu (COP24) i obowiązuje do 15 grudnia br.

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych, kierowanym przede wszystkim do służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej w celu zachowania szczególnej czujności w okresie obowiązywania.

Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA mieszkańcy województwa śląskiego i Krakowa powinni zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Info: Starostwo w Bielsku-Białej