Marzena Gitler

Marzena Gitler

Powiat limanowski ma trzech przedstawicieli w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Mandat zdobył Marta Mordarska i Patryk Wicher (oboje z PiS) oraz Piotr Lachowicz z Nowego Sącza (PO.N Koalicja Obywatelska) – wszyscy z Nowego Sącza. 

Ludomir Handzel, Jacek Migacz, Stanisław Banach, Piotr Ryba, Jan Kotarba, Andrzej Stanek, Andrzej Romanek, Dariusz Chorużyk i jednak kobieta - Marta Słaby to nowi włodarze gmin i miast na Sądecczyźnie. W wyborach samorządowych tylko trzej wójtowie nie mieli rywali, czterej obronili się w I turze, trzej przegrali w I turze, w 6 gminach odbyła się II tura wyborów i we wszystkich do zmiany włodarza.

Zachęcony sukcesem ubiegłorocznej edycji wspólnego śpiewania szlagierów polskiej piosenki wszech czasów Dąbrowski Dom Kultury postanowił po raz drugi zorganizować imprezę pod hasłem „Kochamy nasze – polskie!, która odbędzie się w sali Kina „Sokół” w niedzielne popołudnie 18 listopada o godz.17:00, dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury zaprasza mieszkańców na niezwykły koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert w  wykonaniu artystów: Katarzyny Plewniak – mezzosopran, Macieja Drużkowskiego – baryton, Pawła Łukasika -altówka oraz Joanny Błażej - Łukasik (fortepian) pod tytułem: „Najjaśniejsza Rzeczpospolita! Droga do Niepodległości - muzyka  wiersze  listy  i  wspomnienia” odbędzie się w sali Kina „Sokół” w sobotę 17 listopada o godz. 17:00.

Strona 1 z 503
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA