wtorek, 11 grudzień 2018 10:48

Znamy pierwszą gwiazdę 25. Pol'and'Rock Festival!

Napisał

Mamy dla Was wiadomość równie sensacyjną, co wzruszającą - Ziggy Marley wystąpi na Dużej Scenie podczas 25. edycji Pol’and’Rock Festival. W 2012 roku na Przystanku Woodstock zagrał Damian Marley, dwa lat później Ky-Mani Marley, w końcu przyszedł czas na najstarszego i zarazem najsłynniejszego spośród synów Boba Marleya, który, w co trudno uwierzyć, po raz pierwszy wystąpi w Polsce! To najpiękniejszy prezent dla najpiękniejszej publiczności najpiękniejszego festiwalu świata!

Dla 40 proc. Polaków idealny prezent to taki, który wpisuje się w zainteresowania, jest praktyczny, ale też zaskakujący i pełen emocji - wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie firmy Wyjątkowy Prezent. Najbardziej nietrafionym upominkiem są elementy garderoby, na czele ze wskazywanymi najczęściej skarpetkami. Lekarstwa, płyn do mycia stóp, prezerwatywy, niepiszące długopisy – to z kolei jedne z najbardziej zaskakujących odpowiedzi na pytanie o to, czego nie chcielibyśmy zobaczyć pod choinką.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:18

Olga Buława ze Świnoujścia Miss Polski 2018!

Napisała
W Krynicy-Zdroju dwadzieścia osiem finalistek z niemal wszystkich zakątków kraju walczyło o tytuł Miss Polski 2018. Koronę najpiękniejszej założyła 27-latka z północy. Wśród najpiękniejszych nie zabrakło też reprezentantek Małopolski.
piątek, 07 grudzień 2018 16:25

Będzie świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim

Napisał

Już po raz trzeci gwiazdy zagrają w Częstochowie mecz z Kubą Błaszczykowskim. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”.

W środę, 5 grudnia kilkusetosobowa publiczność w katowickim kinie Kosmos uczestniczyła w światowej premierze „Klątwy obfitości”. Efekt dwóch lat pracy dokumentalistki Ewy Ewart opowiada o inicjatywie Yasuni, która miała ochronić bezcenny przyrodniczo obszar Ekwadoru dzięki zaprzestaniu wydobycia ropy naftowej w parku narodowym. Ograniczenie pozyskiwania i zużywania paliw kopalnych, to wyzwanie, przed którym stoimy jako ludzkość, więc nieprzypadkowo pierwszy pokaz filmu odbył się w Katowicach w trakcie COP24 - Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

piątek, 07 grudzień 2018 15:38

Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy na kolei

Napisała
Zakończenie utrudnień na linii SKA2, uruchomienie nowych pociągów do Krzeszowic, powrót na tory pociągu „Dolina Popradu” do Krynicy, dodatkowe połączenia na Sylwestra w Zakopanem, a także propozycja wakacyjnych kursów z Muszyny do Popradu – to najważniejsze zmiany nowego, kolejowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli, 9 grudnia.

O akcji "W tym roku przeczytam 52 książki" znanej także pod angielskim tytułem "52 book challenge" słyszał chyba każdy miłośnik czytania. W "Rozmowach na Rękawce" gościliśmy pomysłodawcę przedsięwzięcia - Marcina Gnata. Jak się zrodziła jego miłość do książek i pomysł na akcję? Co miało z tym wszystkim wspólnego bieganie? Jakimi inicjatywami Marcin chce jeszcze nas zaskoczyć? O tym dowiecie się z wywiadu.

piątek, 07 grudzień 2018 14:19

Czy trzeba będzie pracować w Wigilię?

Napisał

Posłowie PSL UED złożyli w Sejmie projekt ustanawiający dni wolne od pracy w Wielki Piątek i Wigilię Bożego Narodzenia.

piątek, 07 grudzień 2018 14:14

Zmiany w Karcie nauczyciela podpisane przez prezydenta

Napisał

Proporcjonalny urlop dyrektora szkoły czy pensum nauczycieli przedszkolnych grup mieszanych – m.in. tego dotyczy nowela Karty nauczyciela. Ustawę podpisał prezydent.

piątek, 07 grudzień 2018 14:03

Weź stres za bary!

Napisał

Długotrwały stres może zwiększać ryzyko choroby nowotworowej oraz przyczyniać się do jej rozwoju. Umiejętne radzenie sobie z napięciem psychicznym powinno być elementem profilaktyki onkologicznej.

Strona 1 z 65
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA