Druga edycja Sri Lanka Road Show 2018 za nami

W dniach 14 - 17 maja b.r., w Warszawie, Krakowie i Budapeszcie, odbyły się spotkania lokalnych przedstawicieli branży turystycznej z lankijskimi touroperatorami, w ramach Sri Lanka Road Shows 2018. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Biuro Promocji Turystyki Sri Lanki (SLTPB) i miało na celu wzmocnienie dotychczasowej współpracy w zakresie działań turystycznych oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych pomiędzy krajami.

Czytaj dalej...

Życie wydmuszki

Hasło „Mieszkanie Plus” znane jest od dawna Polakom z wyborczych haseł i nie kończących się obietnic. To kolejna wyborcza wydmuszka - nie wiadomo, bowiem: kto „Mieszkania Plus” będzie budował, ile będzie kosztował m2, jakie będą czynsze, warunki ewentualnego wykupu i jakie trzeba spełnić kryteria by je otrzymać – bo te dopiero w przyszłości będą ustalać samorządy.

Czytaj dalej...

Sri Lanka – odkryj ją wszystkimi zmysłami

„Olśniewający kraj” - nazwa Sri Lanki w sanskrycie odzwierciedla wszystko, co czeka na odwiedzających tę niewielką wyspę turystów. Oczarowują ich szerokie piaszczyste plaże, rzadkie gatunki zwierząt, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Legenda głosi, że Adam i Ewa po wygnaniu z raju znaleźli schronienie właśnie tutaj. Nic więc dziwnego, że ten niewielki kraj znajdujący się na wyspie położonej na Ocenie Indyjskim, nieopodal Indii z roku na rok podbija serca turystów, również tych z Polski.

Czytaj dalej...

Prolog do Wielkiej Wojny - historia oczami Jacka Dymitrowskiego

Wielką Wojną w okresie międzywojennym określano I wojnę światową. Wojnę, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość po 123 latach (tak się działo na przykład na terenach naszej Galicji). Jak do tego doszło? Postaram się na to odpowiedzieć w kilku najbliższych artykułach.

Czytaj dalej...

Najczęstsze błędy w bieganiu

Wraz z nadejściem wiosny, okoliczne parki i ulice coraz częściej zostają opanowane przez biegaczy. Piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu i uprawiania joggingu na świeżym powietrzu. Nieważne, czy jesteśmy początkujący, czy bierzemy udział w poważnych maratonach - urazy mogą zdarzyć się każdemu. Jak zatem biegać, by nie nabawić się kontuzji? Oto kilka wskazówek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA