poniedziałek, 19 listopad 2018 15:08

Choroby dziąseł to większe ryzyko raka

Napisał

Badania wskazują, że paradontoza ma związek z zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów, m.in. płuca, jelita grubego, przełyku i pęcherza. Naukowcy podejrzewają, że za wszystkim stoją bakterie wywołujące zapalenia.

„Naszą ambicją powinno być stworzenie samolotu polskiej konstrukcji” – powiedział marszałek woj. podkarpackiego, Władysław Ortyl podczas drugiego dnia Kongresu 590, który odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa.

Szukasz miejsca na weekendowy wypad? Co powiesz na odwiedzenie stolicy Małopolski? Kraków to dynamicznie rozwijająca się metropolia, która jest drugim co do liczby mieszkańców miastem w kraju. Zabytkowa architektura, historyczne miejsca i urokliwe uliczki – wszystko to znajdziemy w mieście na Wisłą. Dzięki licznym połączeniom od PKP Intercity możemy dotrzeć tu ze stolicy w niecałe 2,5 godziny. Planując podróż, warto zwrócić uwagę na atrakcyjne promocje, ponieważ teraz bilety na relację Kraków-Warszawa kupimy z wysokim rabatem.

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Konwencja o Prawach Dziecka definiuje pojęcie ,,dziecko” jako: każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość. Zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka, to właśnie dobro dziecka jest najwyższym celem w traktowaniu człowieka. Ma być ono chronione przed wszelkiego rodzaju przemocą. Dziecko ma takie same prawa, jak każdy człowiek. Ma prawo do ochrony i opieki, do życia i rozwoju, do tożsamości, prawo do swobodnego wyrażania własnych poglądów, do swobody myśli, sumienia i wyznania oraz do wychowywania w rodzinie.

poniedziałek, 19 listopad 2018 11:56

"Bajkoterapia wspaniale działa na dzieci!"

Napisał

Uśmiech dziecka jest bezcenny. Zwłaszcza gdy mowa o dziecku przebywającym w szpitalu. Zaczytana Biblioteka to prosta akcja, polegająca na tym, że wolontariusze czytają dzieciakom bajki. O tym jaki wpływ ma to na małych pacjentów, jak reagują, a także w jaki jeszcze sposób pomaga im Fundacja Zaczytani.org opowiadają w wywiadzie Daniel Korczykowski i Wojciech Grabiec.

"Dawno, dawno temu, kiedy blogosfera była jeszcze w powijakach...", w "Rozmowach na Rękawce" gościliśmy Joannę Mentel, prowadzącą bloga łączącego ciastka i książki (i kawę!) - Book me a cookie.

piątek, 16 listopad 2018 13:16

Ogólnopolski Dzień Seniora [FELIETON]

Napisane przez

Listopad to miesiąc kojarzony przeważnie z Dniem Wszystkich Świętych, a również to właśnie w tym miesiącu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora, który przypada 14 listopada.

piątek, 16 listopad 2018 11:47

Ile zarobią nowo wybrani radni?

Napisał

Dieta radnego w 2019 r. wyniesie maksymalnie 2 684,13 zł miesięcznie. Obok diet radnym przysługuje także zwrot kosztów podróży służbowych.

piątek, 16 listopad 2018 11:38

Pomóżmy psom-ratownikom

Napisał

Ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej na rzecz psów ratowniczych GOPR – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”.

Za niespełna miesiąc odbędzie się 30. Rajd Podkarpacki. W tym roku pod tą nazwą kryją się trzy różne rywalizacje. Dwie z nich są przeznaczone dla amatorów, a jedna dla licencjonowanych zawodników.

Strona 1 z 58
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA