czwartek, 13 grudzień 2018 16:47

Jak skutecznie pozbyć się żylaków? W Klinice Leczenia Żył Orawczyk

Napisał

Nie zawsze pamiętamy, że ładne nogi to zdrowe nogi. Dłuższe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej (np. praca za biurkiem), chodzenie na wysokich obcasach mogą powodować uczucie ciężkości w nogach, a czasami bolesne puchnięcie kostek, które świadczy o zaburzeniach krążenia.

Zastój krwi i stan zapalny żył powodują zmniejszenie ich elastyczności - żyły rozszerzają się i następuje uszkodzenie ich ścian. W efekcie powstają tzw. żylaki, które nie tylko szpecą nogi, ale są zagrożeniem dla zdrowia. Jeżeli wcześniej nie podejmiemy leczenia, stan zapalny będzie się rozwijać, a cienkie ściany chorych naczyń mogą pęknąć, czego efektem są krwawe wybroczyny lub trudno gojące się rany.

Co może sprzyjać powstaniu niewydolności żylnej?

– Mogą być to uwarunkowania genetyczne, styl życia - zła dieta, brak ruchu, nadużywanie sauny, gorących kąpieli, częste opalanie, otyłość, palenie papierosów oraz stosowanie preparatów hormonalnych. Częściej na tą przypadłość zapadają kobiety niż mężczyźni.

Dlaczego żylaki należy leczyć?

– Żylaki sprzyjają powstawaniu powikłań, które mogą wpływać na pogorszeniu stanu zdrowia, a w szczególnej sytuacji mogą doprowadzić do zgonu! (powstałe w poszerzonych splotach żylnych skrzepliny, mogą ulec oderwaniu, przemieszczeniu się z prądem krwi do płuc, serca, powodując pogorszenie funkcji tych narządów).

Czynnikiem, który decyduje o wyborze sposobu leczenia jest przede wszystkim poziom zaawansowania choroby, jak również indywidualne predyspozycje pacjenta.

Konsultacja z flebologiem pozwala ocenić stan naczyń krwionośnych i przewidzieć dalsze rokowania dotyczące efektów leczenia.

Dlaczego warto wybrać odpowiedniego specjalistę?

– Wybór najwyższej klasy specjalisty gwarantuje nam skuteczne pozbycie się problemu jakim są żylaki. Klinika Leczenia Żył Orawczyk to nowe miejsce na medycznej mapie Nowego Sącza, jest to miejsce stworzone z myślą o pacjentach i ich zdrowiu. Klinika oferuje nowoczesne metody leczenia żył, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentowi atmosferę.

 

Dr Tomasz Orawczyk, założyciel kliniki, to chirurg naczyniowy, flebolog posiadający specjalistyczne wykształcenie oraz ponad 20 letnią praktykę zawodową. Swoje bogate doświadczenie zdobył w trakcie pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Katowicach-Ochojcu oraz w Małopolskim Centrum Sercowo-Naczyniowym, Polsko-Amerykańskich Klinik. Podczas swojej praktyki miał możliwość wykonania licznych zabiegów operacyjnych i diagnostycznych, wśród których można wymienić operacje żył, tętnic kończyn górnych i dolnych, zabiegi operacyjne tętnic szyjnych oraz operacje tętniaków aorty brzusznej. Dr Tomasz Orawczyk to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie leczenia żylków technikami małoinwazyjnymi. Jako pierwszy lekarz na terenie południowej Polski oraz jako trzeci w Polsce przeprowadził nowatorski zabieg klejenia żył VenaSeal. Wykonał ponad 500 zabiegów technikami laserowymi, ponad 100 techniką klejenia żył (VenaSeal), ponad 3000 techniką Skleroterapii i Echoskleroterapii oraz ponad 5000 zabiegów Miniflebektomii.

Jako lekarz specjalista stara się zapewnić swoim pacjentom godne warunki leczenia. Wykonywane przeze niego zabiegi są starannie planowane, aby wyeliminować wszystkie możliwe niepowodzenia. Wykazuje się doskonałą znajomością i doświadczeniem w wykorzystywaniu technik laparoskopowych, endowaskularnych i klasycznych, skleroterapii, laseroterapii oraz flebektomii. Posiada znakomitą umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentami.

Metody leczenia żylaków

Jeśli lekarz stwierdzi u nas początek przewlekłej niewydolności żylnej, zaleci metodę leczenia i zapobiegania rozwojowi choroby. Klinika Orawczyk oferuje najnowocześniejsze i nieinwazyjne metody leczenia żylaków:

• VenaSeal - System zamykania żylaków VenaSeal to wyjątkowa, mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków umożliwiający pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

• Wewnątrzżylna ablacja metodą Radiofrequency (RF) - Leczenie żylaków prądem o częstotliwości fal radiowych należy do jednych z najbardziej nowoczesnych i małoinwazyjnych metod. Z każdym rokiem zyskuję coraz to większe uznanie w świecie medycznym, przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność.

• Usuwanie żylaków systemem Flebogrif® - najnowsze osiągniecie w terapii żylaków kończyn dolnych. ­­Metoda Flebogrif® jest połączeniem dwóch mechanizmów prowadzących do zamknięcia światła naczynia żylnego, a mianowicie oddziaływania mechanicznego i w efekcie uszkodzenia śródbłonka naczyniowego oraz na chemicznych właściwościom podawanej substancji.

• Skleroterapia naczyń żylnych (pajączków żylnych, żył siatkowatych, żylaków kończyny dolnej) - to metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych. Skleroterapia to jedna z najbardziej uniwersalnych i bezpiecznych metod leczenia chorób żył.


Skutecznie i nowocześnie leczymy żylaki
Orawczyk - KLINIKA LECZENIA ŻYŁ
Nowy Sącz ul. Jana Kilińskiego 80
Umów wizytę tel. 601 493 493

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24