środa, 19 grudzień 2018 14:14

GIS wycofuje partię tabletek „Chlorella”. Sprawdź, czy nie masz ich w domu!

Napisała
GIS wycofuje partię tabletek „Chlorella”. Sprawdź, czy nie masz ich w domu! GIS

 

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed tabletkami „Chlorella” sprasowana alga słodkowodna. W jednej z partii stwierdzono wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne na poziomie przekraczającym ponad 30-krotnie najwyższą dopuszczalną zawartość.

Felerna partia suplementu diety ma numer: 07/2020/CHT i widnieje na niej data minimalnej trwałości: 31.07.2020. Produkt ten nie nadaje się do spożycia.

Firma Aura Herbals Jarosław Paul zobowiązała się do poinformowania odbiorców o wycofaniu z obrotu oraz o konieczności dokonania zwrotu suplementu diety pn. „Chlorella sprasowana alga słodkowodna”, nr partii: 07/2020/CHT.

Na swojej stronie internetowej również dystrybutor odniósł się do ostrzeżenia GIS-u. – Aura Herbals informuje, że ze względu na bezpieczeństwo konsumentów oraz utrzymanie najwyższych standardów jakości zdecydowaliśmy się wycofać z rynku produkt „Chlorella tabletki 400 szt. (100g)” o nr partii: 07/2020/CHT, w związku z przekroczona zawartością Wielopierścieniowych Węglowodorów Aromatycznych. Prosimy o sprawdzenie numeru partii w posiadanym przez siebie produkcie oraz jego zwrot do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy. Firma Aura Herbals przeprasza wszystkich konsumentów za wszelkie niedogodności związane z wycofaniem produktu – informuje w oświadczeniu dystrybutor suplementu diety.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

 

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.