czwartek, 31 styczeń 2019 11:48

Jak prawidłowo dobrać podkład? Poznaj proste i sprawdzone metody!

Napisał

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków, który każda z Pań ma w swojej kosmetyczce. Niestety, znaczna część z nas nieumiejętnie dobiera jego odcień, czego efektem jest różnica w kolorze twarzy i szyi. Nie wygląda to zbyt dobrze, dlatego już teraz warto poznać sposoby, które pozwolą nam prawidłowo dobrać podkład do naszej cery. Jak się okazuje jest to znacznie prostsze, niż mogło się wydawać.

Próbka podkładu - gdzie nałożyć?

W drogeriach nierzadko można zaobserwować dziewczyny, a nawet dojrzałe kobiety, które sprawdzają odcień podkładu na nadgarstku. Zdecydowanie nie jest to odpowiednie miejsce, skóra na nadgarstku jest cienka, a co za tym jaśniejsza od reszty ciała, a już na pewno twarzy, dlatego wybrany w ten sposób podkład najprawdopodobniej okaże się za jasny. Gdzie zatem nałożyć próbkę podkładu, aby mieć pewność, że odpowiednio wybierzemy kolor? Możemy zrobić to na ręku, jednak wówczas podkład rozsmarowujemy na zewnętrznej części dłoni.

Nieco bardziej wymagający okaże się drugi sposób dobierania podkładu. Nakładamy go bowiem na linię żuchwy wraz z drugim zbliżonym odcieniem. Najlepiej przy ich użyciu zrobić dwa cienkie, podłużne paski, które znajdą się obok siebie. Dzięki temu łatwiej możemy porównać, który kolor jest bardziej zbliżony do naszej karnacji. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonane, możemy w ten sposób wypróbować więcej odcieni. Gdy nadal się zastanawiamy, wybierzmy kolor lekko jaśniejszy.

Podkład, a typ cery

Musimy jednocześnie mieć na uwadze, że podkład należy dobrać do naszego typu skóry. Nieco innej pielęgnacji potrzebuje skóra sucha od mieszanej. Jej typ możemy łatwo określić. Podkład do cery mieszanej ma zazwyczaj znacznie lżejszą konsystencję, dzięki czemu nie zatyka porów, skóra może zatem swobodnie oddychać. Do skóry suchej dedykowane są za to podkłady kremowe o właściwościach nawilżających. Zrezygnować powinny z nich Panie, które mają cerę mieszaną lub tłustą. Dla nich zdecydowanie lepsze będą podkłady matujące. Cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Niedoskonałości cery w postaci przebarwień pokryje z pewnością podkład z lekkim, żółtym barwnikiem. Przy rozszerzonych porach unikać należy zaś podkładów rozświetlających. Wysokiej jakości podkłady znajdziemy w internetowym sklepie z kosmetykami DarmarSklep.pl. Wybierając podkład, dobrze dobrać do niego odpowiedni pędzel lub gąbeczkę, która pozwoli nam równomiernie go rozprowadzić.

Wybór podkładu a pora roku

Pora roku także ma znaczenie przy wyborze podkładu. Zimą nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji, dlatego warto wybierać produkty o gęstszej konsystencji. W okresie mrozów nawet tłusta cera potrzebuje nawilżenia. Latem wystarczający okaże się lekki krem koloryzujący. Co ważne, przed jego nałożeniem wykonać należy peeling. Pozwoli to na wyrównanie kolorytu skóry. Następnie, nałóżmy cienką warstwą kremu nawilżającego, możemy zrobić to punktowe, na miejsce szczególnie wrażliwe.

Przy zastosowaniu powyższych wskazówek z pewnością uda nam się dobrać odpowiedni puder dostosowany do naszego typu cery. Jeżeli mimo to nadal mamy pewne wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z porady kosmetyczki, która na pewno opowie nam o właściwej pielęgnacji naszej cery. Pamiętajmy przy tym, że podkład nie zastąpi bazy pod makijaż. Zastosowanie bazy może za to znacznie wydłużyć trwałość podkładu, dlatego zadbajmy, aby znalazła się ona w naszej kosmetyczce.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.