poniedziałek, 18 luty 2019 13:35

Botoks – substancja, która wpłynęła na rozwój medycyny estetycznej

Napisał

Jeszcze kilkanaście lat temu dostęp do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej miało grono nielicznych osób. Taki stan rzeczy spowodowany był nie tylko wysokimi kosztami, ale również niewielką ilością salonów, w których można było skorzystać z możliwości odmłodzenia i poprawienia swojego wyglądu. Obecnie dostępnych jest mnóstwo równie skutecznych metod, jednak botoks wciąż jest na czasie.

Substancja, która daje niesamowite efekty 

Botoks wyizolowany zostaje z jadu kiełbasianego, który w swej pierwotnej postaci jest niezwykle silną trucizną. Toksyna botulinowa, czyli właściwa nazwa botoksu nie ma właściwości trujących, podawana dawka nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Działanie botoksu polega na miejscowym porażeniu mięśni mimicznych. To ich nadmierna praca odpowiedzialna jest za powstawanie zmarszczek. Botoks ma zatem działanie silnie odmładzające. Sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna, nawilżona, pozbawiona zmarszczek i niedoskonałości. Wygląda na świeżą i zdrową.

Kiedy zabieg botoksem jest pomocny?

Te metoda medycyny estetycznej stosowana jest przede wszystkim w celach odmładzających, wyjaśnia nam specjalista z drparadowska.pl. Szczególnie zaskakujące efekty przyniesie w przypadku zmarszczek na czole (zarówno tych poprzecznych, jak i pionowych między brwiami), zmarszczek pod dolną powieką oka, kurzych łapek, nad górną wargą oraz na szyi. Wpływa on również na poprawienie konturu twarzy, pozwala podnieść opadające kąciki i wypełnić miejsca, w których skóra zaczyna nieestetycznie zwisać. Efekt utrzymuje się około pół roku, a widoczny jest zaraz po zejściu obrzęku, czyli po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg nie powinien być wykonany, kiedy kobieta jest w ciąży, karmi piersią lub jest w trakcie menstruacji. Przeciwwskazaniem jest również nietolerancja na toksynę botulinową typu A, nadwrażliwość lub uczulenie na białko jaja kurzego. Lekarz powinien odmówić wykonania zabiegu również w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowania leków rozrzedzających krew. Do innych należą: choroby nowotworowe skóry, przewlekłe choroby autoimmunologiczne i układu sercowo-naczyniowego, leczenie niektórymi antybiotykami, aktywne infekcje skórne oraz rozległe i głębokie uszkodzenia skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Nawet osoby z niskim progiem odczuwania bólu potwierdzają, że wkłucia są bardzo delikatne. Ich ilość zależna jest od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg. Cały proces trwa od 30 do 60 minut. Po zabiegu lekarz zastosuje kremy zawierające odpowiednie witaminy mające na celu ochronę przed powstaniem siniaków. Efekty widoczne są już po kilku dniach. Co ważne – lekarz powinien poinformować pacjenta o możliwości wystąpienia krótkotrwałych efektów ubocznych. Należy do nich przede wszystkim uczucie mrowienia i drętwienia, które znika po kilku godzinach. Może być jednak niepokojące, jeśli pacjent nie został wcześniej uprzedzony.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.