piątek, 26 lipiec 2019 14:54

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Napisał

Nieskazitelnie białe zęby są marzeniem wielu osób, jednak sama higiena jamy ustnej nie wystarczy. Na szczęście dziś każdy może się stać posiadaczem hollywoodzkiego uśmiechu, a usuwanie przebarwień stało się prostsze, niż kiedykolwiek przedtem. Zobacz, na czym polega zabieg wybielania zębów.

Po co właściwie wybielać zęby?

Uśmiech jest elementem ludzkiej prezencji. Częścią personalnego dress code’u. Szczery, szeroki uśmiech wzbudza zaufanie podczas nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. Jest wyrazem otwartości oraz pozytywnej aparycji. Jednak przebarwienia na zębach mogą powodować niechęć do uśmiechania się. To z kolei przekłada się na mniejszą otwartość i nawet jeśli sami tego nie widzimy, to zauważą to inni.

Białe zęby są również oznaką dbałości o siebie – inwestycją w dobry wygląd i w dobre samopoczucie, bo przecież każdy pragnie roześmiać się na głos w towarzystwie. Śnieżnobiałe zęby są ponadto przyczynkiem do składania komplementów od ludzi zaintrygowanych bielą Twego uzębienia.

Dlaczego zęby przestają być białe?

Nie ma jednej, niezawodnej, a do tego uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Czynników jest wiele, począwszy od naturalnego koloru kości, któremu bliżej do beżu niż bieli, przez jedzenie kolorowej żywności, picie kawy oraz czerwonego wina, zażywanie antybiotyków, przedawkowanie fluoru, próchnicę, aż po palenie wyrobów tytoniowych.

Co ważne ani codzienne mycie zębów, ani stosowanie płukanek nie jest w stanie zatrzymać procesu powstawania przebarwień. Aby go zatrzymać, należy skorzystać z poniższych metod.

Nakładkowe wybielanie zębów

Profesjonalny zabieg wybielania zębów nie zawsze przebiega wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście na pierwszą wizytę i tak trzeba się tam będzie udać w celu zdjęcia wycisku zębów. Na ich podstawie lekarz wykonuje cienkie nakładki. Będziesz je zakładać na noc (stąd nazwa: wybielanie nocne) albo na kilka godzin w ciągu dnia.

Przed nałożeniem nakładki samodzielnie wypełnisz żelem wybielającym, powtarzając zabieg przez kilka do kilkunastu dni. Gdy minie ustalony z lekarzem czas, udasz się do gabinetu, gdzie następuje kontrola skuteczności wybielania.

Zaletą wybielania nocnego jest możliwość samodzielnego aplikowania żelu oraz fakt, że zabieg wybielania zębów odbywa się tak naprawdę w domu. Co więcej, może być kontynuowany w czasie wakacji i na wyjeździe służbowym.

Wizyta w profesjonalnym gabinecie

Najlepsze, a zarazem najszybsze i w pełni bezpieczne rezultaty daje jednak profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. W pewnym sensie jest ono zbliżone do wybielania nocnego, bo również korzysta się ze specjalnego żelu, nakładanego na szkliwo zębów. Chwilę wcześniej stomatolog zabezpiecza Twoje dziąsła.

Składniki żelu są następnie aktywizowane przy użyciu lampy, która przez 2 godziny emituje zimne, niebieskie światło. W tym czasie aktywowane mikrocząsteczki oddziałują na szkliwo zębów, wyraźnie rozjaśniając ich strukturę już po pierwszym razie.

Sam zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny dla zębów. Mało tego, podczas wybielania struktura szkliwa ulega wzmocnieniu. Wybór skutecznego i szybkiego sposobu wybielania zębów jest więc chyba jasny.

Profesjonalny gabinet: https://www.freshmed.com.pl

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.