wtorek, 25 czerwca 2019 10:12

Gm. Dębica: Kolorowo w Przytulisku

Autor Marzena Gitler
Gm. Dębica: Kolorowo w Przytulisku

Dzięki Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA, która zasponsorowała farby, wolontariusze z Nagawczyny, Podgrodzia, Stobiernej, Głobikowej i Pustyni wraz z opiekunami z Klubu Miłośników Wolontariatu "Azorokowo" spróbowali swoich sił i ozdobili ogrodzenie nowo powstałego przytuliska w Podgrodziu.

„Zachęcamy dzieci i młodzież do działań na rzecz "bezdomniaków" po przez organizację wspólnych akcji i przedsięwzięć . Dziś dzięki Śnieżka Kariera spróbowaliśmy swoich sił i ozdobiliśmy ogrodzenie nowego przytuliska dla psów w Podgrodziu. Dziękujemy wszystkim artystom, wolontariuszom oraz ich opiekunom za pracę, miłą atmosferę i wyborowe towarzystwo.” – napisali na swojej stronie na Facebooku miłośnicy zwierząt zrzeszeni w Klubie Miłośników Wolontariatu "Azorkowo" z Zespołów Szkół i Przedszkoli Gminy Dębica i Zespołu Szkół w Nagawczynie.

Zorganizowana 5 czerwca akcja była również świetną okazją do wykoszenia trawy i posprzątania przytuliska. Wójt Gminy Dębica zapowiedział przy okazji kolejne inwestycje w niedługim czasie w przytulisku w Podgrodziu.

Przypominamy, że z uwagi na rozbudowę Oczyszczalni Ścieków w Zawadzie przytulisko zostało przeniesione przez gminę i znalazło się w pobliżu domów mieszkalnych w Zawadzie, ale z uwagi na protesty części mieszkańców władze gminy wraz z Fundacją Psi Azylek szukały dla niego innej lokalizacji. W końcu otworzono je w Podegrodzi za zgodą właściciela terenu.

Inf. i foto: UG Dębica

Dębica - najnowsze informacje