poniedziałek, 14 października 2019 16:53

Gmina Biecz: W jednej chwili stracili wszystko

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Biecz: W jednej chwili stracili wszystko

Ogromne nieszczęścia spadły na dwie rodziny z gminy Biecz w powiecie gorlickim (z Binarowej i Rożnowic), które w jednej chwili straciły swój wypracowany przez lata dobytek.

– Zdarzenia te przekreśliły nie tylko ich plany na przyszłość, lecz przede wszystkim z godziny na godzinę pozostawiły bez środków do życia i bez dachu nad głową. Jeśli ktoś traci swój dobytek w pożarze, bądź jego dom ulega całkowitej destrukcji, taki człowiek nagle staje się wykluczony. Jedną z form natychmiastowej pomocy ofiarom tego typu tragedii musi być niezwłoczne wsparcie bliźnich niepozbawionych empatii oraz wrażliwości na ludzką krzywdę – podaje Urząd Gminy w Bieczu.

Urzędnicy apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla dotkniętych nieszczęściem rodzin. Jeśli ktoś chce i ma możliwość pomóc, może wpłacać środki na specjalne konto Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Bieczu (numer konta 53 8627 0001 2002 3002 0431 0001), w tytule przelewu wpisując odpowiednio „Pomoc dla pogorzelców z Binarowej” lub „Pomoc poszkodowanym z Rożnowic”. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane poszkodowanym.

Tragedie w Binarowej i Rożnowicach

30 sierpnia 2019 roku doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Binarowej.

– Pomimo błyskawicznie przeprowadzonej akcji straży pożarnej, budynku nie udało się uratować – informuje UM Biecz.

Koniec sierpnia przyniósł również dramat jednej z rodzin mieszkających w Rożnowicach.

– Pęknięciu uległa bowiem ściana południowa oraz wschodnia domu przez nią zamieszkałego. Częściowo zawalił się również sufit w pokojach użytkowanych przez poszkodowanych. Wskutek zdarzenia, dom nie nadaje się do zamieszkania – podaje UM Biecz.

Gorlice - najnowsze informacje