piątek, 20 września 2019 15:55

Gmina Kalwaria Zebrzydowska: Można już tam parkować!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Kalwaria Zebrzydowska: Można już tam parkować!

Przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach (gmina Kalwaria Zebrzydowska, powiat wadowicki) powstał nowy parking.

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej na budowę parkingu pozyskał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 63% kosztów całości przedsięwzięcia. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 377 119 zł.

Teraz na parkingu przy podstawówce w Zebrzydowicach może zatrzymać się 50 samochodów. W ramach inwestycji przebudowany został stary parking i powiększony o dodatkowe 22 miejsca postojowe.

– Dokonano tutaj zmiany konstrukcji miejsc parkingowych i jezdni manewrowej, rozbudowę ciągu pieszego i jego poszerzenie, wykonano dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, rozbudowę placu manewrowego, rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, wymieniona została kanalizacja sanitarna przebiegająca pod parkingiem, dokonano oznakowania poziomego na parkingu tj. oznaczenie miejsc parkingowych. Utwardzono i położono kostkę brukową prowadzącą do nowo powstałego boiska wielofunkcyjnego – wylicza Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Prace wykonała firma FUH Raf-Kop Rafał Zielonka z Grzechyni.

Nowa infrastruktura w Zebrzydowicach (nowoczesna szkoła, przebudowane przedszkole, plac zabaw i fitness, nowy kompleks boisk sportowych i parking) jest wizytówką gminy Kalwaria Zebrzydowska.

– Przypomnijmy, że przy Szkole w Zebrzydowicach powstała mini arena sportowa, składająca się z kilku boisk do gier zespołowych: w centralnym miejscu powstało boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej, na boisku do piłki ręcznej zlokalizowano kort do tenisa, znajdą się tutaj też dwa boiska do piłki koszykowej, na których zaprojektowano też boiska do siatkówki i badmintona, całość o nawierzchni poliuretanowej – podaje UM Kalwaria Zebrzydowska. – Boiska otoczyła 4-torowa bieżnia o obwodzie 200 m, zaprojektowano tez bieżnię torową na dystans 60 m do biegów sprinterskich, a na przedłużeniu bieżni przewidziano skocznię w dal – przypominają urzędnicy.

Wadowice - najnowsze informacje