niedziela, 20 grudnia 2020 11:36

Gmina Klucze dostała pieniądze na dwa ważne projekty. Jakie?

Autor Wiktoria Mitura
Gmina Klucze dostała pieniądze na dwa ważne projekty. Jakie?

Gmina Klucze otrzyma dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych na dwa zadania. Jednym z nich będzie modernizacja i rozbudowa Domu Kultury w Kluczach.

Drugim zadaniem będzie budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kluczach. Na pierwsze z wymienionych zadań gmina otrzyma 1 mln zł wsparcia, a na kolejne – 4 mln złotych.

-Dzięki środkom otrzymanym w ramach pomocy rządowej gmina przystąpi do realizacji tych zadań już w 2021 roku. Po zatwierdzeniu przez Radę Gminy Klucze autopoprawek do budżetu będziemy mogli ogłosić przetargi. Dodam, że wcześniej otrzymaliśmy promesę na budowę hali w ramach programu „Sportowa Polska” w wysokości 5 mln zł, więc razem dofinansowanie na to zadanie wynosi 9 mln zł. Z kolei na modernizację domu kultury otrzymaliśmy wcześniej dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa - ponad 4,5 mln zł, co razem daje 5,5 mln zł wsparcia zewnętrznegoinformuje wójt Norbert Bień.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych miał dotychczas dwie odsłony. Pierwszy nabór trwał do 10 sierpnia i przyniósł Małopolsce ponad 556 mln złotych (dofinansowanie otrzymały wszystkie samorządy). Kolejny nabór – tym razem prowadzony w formie konkursu – zakończył się 30 września. 109 małopolskich samorządów otrzymało z niego blisko 402 mln złotych. W skali kraju RFILokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego 12 mld złotych.

info: UG Klucze

Małopolska - najnowsze informacje