wtorek, 28 czerwca 2022 09:34

Gorlice. KGW z Kobylanki w finale konkursu Pierwszej Damy

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. KGW z Kobylanki w finale konkursu Pierwszej Damy

Wielkie wyróżnienie dla Koła Gospodyń Wiejskich z Kobylanki. Pochodzące z powiatu gorlickiego reprezentantki województwa małopolskiego znalazły się w finałowej trójce konkursu Kół Gospodyń Wiejskich, których inicjatorem jest Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser – Duda.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zainicjowany został przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser–Dudę oraz objęty jej Honorowym Patronatem.

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym. Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie, działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet, kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej, oraz przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom, oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - fot. Gmina Gorlice 

Z każdego województwa do finału konkursu wybrano jedno KGW. Reprezentantkami małopolski zostały gospodynie z Kobylanki. W Warszawie zachwyciły one żonę Prezydenta swoimi wyrtrobami i awansowały do finałowej trójki konkursu.  

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - fot. Gmina Gorlice 

Wyróżnienie z rąk Pierwszej Damy odbierał Wójt Gminy Gorlice, Jan Przybylski.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich - fot. Gmina Gorlice 

Szanowni Państwo! Przesyłamy wspaniałą wiadomość z samej stolicy Polski. Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance znalazło się w trójce najlepszych w Konkursie organizowanym dla KGW o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP! Ostateczny wynik Konkursu ogłoszony zostanie 12 września podczas Dożynek Prezydenckich. - czytamy w komunikacie Gminy Gorlice na Facebooku.

inf./fot. - Gmina Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje