piątek, 12 lipca 2019 08:54

Gorlicki chór na festiwalu w Bułgarii

Autor Marzena Gitler
Gorlicki chór na festiwalu w Bułgarii

W dniach 29 czerwca - 6 lipca, Chór Cantores Carvatiani, działający przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, pod dyrekcją Anny Cisoń, uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest 2019. W ramach festiwalu chór wziął udział w przesłuchaniach konkursowych oraz dwóch koncertach w Centrum Kongresowym w Warnie (Bułgaria).

Festiwal trwa od czerwca do września, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku. Podczas festiwalu odbędzie się 36 koncertów, w których weźmie udział ok. 180 zespołów z całej Europy, w tym ok. 50 z Polski. Zgodnie z regulaminem festiwalu, każdy zespół ma obowiązek wykonać przynajmniej jeden utwór ludowy. Chór Cantores Carvatiani zaprezentował m.in. opracowania w języku polskim oraz łemkowskim.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach, chór doskonalił swe umiejętności wokalne, a spotkania z innymi zespołami m.in. z Bułgarii, Serbii, Turcji, Ukrainy, Niemiec oraz Polski były szansą na poznanie kultury i folkloru tych krajów oraz okazją do nawiązania nowych kontaktów.

Inf. i foto: Anna Cisoń/Miasto Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje