piątek, 17 września 2021 11:19

Gruba afera w Zakopanem. Strażnik graniczny miał współpracować z gangiem narkotykowym

Autor Norbert Kwiatkowski
Gruba afera w Zakopanem. Strażnik graniczny miał współpracować z gangiem narkotykowym

Prokuratura przedstawiła zarzut mężczyźnie, który pracując w Straży Granicznej w Zakopanem miał ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których to postępowanie dotyczyło. Oskarżony od prawie roku pozostawał bez służby.

Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd., a następnie O całym zdarzeniu poinformował w dniu dzisiejszym Dział Prasowy Prokuratury Krajowej:

"W toku postępowania nadzorowanego przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zarzuty usłyszał funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Zakopanem, który ujawnił informacje dotyczące śledztwa narkotykowego, które pozyskał w związku z pełnioną służbą" - czytamy w oświadczeniu.

Strażnik w dość filmowym stylu miał informować przestępców m.in. o planowanych przez SG i Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymaniach osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet dziesięć lat więzienia. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: PKK Foto: Zdjęcie poglądowe

Podhale

Podhale - najnowsze informacje