czwartek, 21 lutego 2019 14:53

Ile trzeba zapłacić za wynajęcie magazynu na Śląsku?

Autor (red)
Ile trzeba zapłacić za wynajęcie magazynu na Śląsku?

Wybór hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo istotny, a wręcz konieczny, dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie na rynku jest bardzo dużo ofert w tym zakresie. Wybierając jednak halę magazynową dla firmy, warto rozważyć potrzeby swojego biznesu i przyjrzeć się dokładniej propozycjom.

Wybór hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo istotny, a wręcz konieczny, dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie na rynku jest bardzo dużo ofert w tym zakresie. Wybierając jednak halę magazynową dla firmy, warto rozważyć potrzeby swojego biznesu i przyjrzeć się dokładniej propozycjom.

Wynajem magazynu - na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważną kwestią, istotną dla mobilności i efektywnej działalności firmy jest lokalizacja magazynu w bezpośrednim jej sąsiedztwie. Dalsza lokalizacja spowoduje tylko dodatkowe koszty transportu surowców i produktów, na linii zakład produkcyjny magazyn. Dlatego właśnie, na położenie magazynu należy zwrócić szczególną uwagę.

Warto sprawdzić, czy magazyn ma łatwy dostęp do infrastruktury drogowej, zwłaszcza dróg szybkiego ruchu, co jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców. Atrakcyjna lokalizacja i szybki transport artykułów z magazynu i do magazynu, ma bowiem ogromny wpływ na działalność firmy.

Magazyn powinien odpowiadać potrzebom firmy. Bardzo dobrze byłoby, gdyby posiadał wyposażenie, odpowiednie do prowadzonego typu działalności i powierzchnię wymaganej wielkości. Wynajem magazynu, wyposażonego w odpowiednie rampy do rozładunku i załadunku różnych towarów, miejsce na wózki widłowe, ogrzewanie, oświetlenie, dobrą mobilność wnętrz, zwalnia nabywcę z wielu kosztów związanych z zakupem tego wyposażenia

Magazyny na Śląsku

Szczególnie ciekawe i liczne oferty, dotyczące wynajmu magazynów, znaleźć można na Śląsku: https://www.katmagazyn.pl/magazyny/do-wynajecia/slask/ Dostępne są w dogodnych lokalizacjach, obejmujących Katowice, Gliwice, Tychy, Chorzów, Będzin czy Mysłowice. Region ten to bardzo silny rynek, który ciągle się rozwija.

Jeżeli ktoś rozważa, czy wynająć magazyn w Katowicach, warto wiedzieć, że do dyspozycji jest wiele obiektów, usytuowanych w centrum i w pobliżu miasta, przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych. Są to najczęściej duże kompleksy, wyposażone w ogromne hale magazynowe, biurowce, magazyny mniejszego składowania, place składowe, parkingi z rozbudowaną siecią dróg wewnętrznych. Wyposażone są w niezbędne instalacje oraz urządzenia do prowadzenia magazynu.

Ceny za wynajęcie magazynu na Śląsku

Na Śląsku znajdują się największe ośrodki przemysłowe w Polsce, dlatego nikogo nie dziwi ogromny popyt na wynajem magazynów w tym regionie. Tym bardziej, że w na Śląsku, hale wynajmują firmy z różnych branż, znane i cenione. Są to nie tylko polskie przedsiębiorstwa, ale także międzynarodowe firmy działające w całej Europie. Wynajmują one magazyny od wielu już lat, chwaląc sobie doskonałe warunki i możliwości terenu. Z wysoką jakością magazynów na Śląsku wiąże się jednak również cena za ich wynajem, która nierzadko jest wyższa niż w miastach innych regionów Polski.

Katowice to rynek najbardziej rozwinięty pod tym względem. Jeżeli chodzi o ceny za metr kwadratowy, np. w Śląskim Centrum Logistycznym, wynoszą one średnio od 2,10 do 2,80 Euro. Oczywiście cena zmienia się w zależności od lokalizacji, wielkości powierzchni magazynowej i wyposażenia. Mniejszy magazyn w Katowicach, na peryferiach miasta można wynająć w cenie nie przekraczającej 2 Euro, ale w centrum koszt może nawet być wyższy niż 3 Euro za metr kwadratowy.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje