piątek, 21 stycznia 2022 09:54

Import maszyn z Chin - jaką formę transportu wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Import maszyn z Chin - jaką formę transportu wybrać?

Importowanie maszyn z Chin odbywa się na kilka różnych sposobów. Wybór właściwej formy transportu ma niebagatelne znaczenie m.in. na szybkość przetransportowania ładunku oraz bezpieczeństwo całej transakcji. Zainteresowani przedsiębiorcy powinni zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami, a dopiero później załatwiać wszelkie formalności.

Ile kosztuje import maszyny z Chin do Polski?

Importując maszyny z Chin warto zastanowić się m.in. nad kosztem takiej transakcji. Jest to uzależnione właśnie od wybranego środka transportu. Szacuje się, że najbardziej opłacalnym przedsięwzięciem będzie w tym przypadku transport morski (kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych za przewożony kontener). Nieco więcej zapłaci się za import maszyn z Chin w wersji kolejowej. Najdroższy okaże się transport lotniczy. Ogromne znaczenie ma jednak to, jaki jest to konkretnie typ ładunku oraz jakie ma wymiary. Sprawdzając import towarów z Chin krok po kroku nie można zapomnieć o swoich potrzebach i możliwościach finansowych.

Maszyny z Chin a transport morski

Import maszyny z Chin może się odbywać drogą morską. Taki transport jest uważany za stosunkowo bezpieczny oraz szybki. Zainteresowani mają do wyboru transport ładunków w wersji:

  • poziomej (ro ro),
  • pionowej (lo lo).

Przydatna w tym zakresie okaże się profesjonalna pomoc w imporcie z Chin. W tym celu szuka się doświadczonych pośredników, którzy zajmą się zorganizowaniem transportu oraz załatwieniem formalności. Import maszyny z Chin drogą morską umożliwia transportowanie maszyn o dużych gabarytach (swobodnie ułożonych i dobrze zabezpieczonych). Pośrednik w imporcie z Chin zajmie się m.in. znalezieniem odpowiedniego dostawcy i sprawdzeniem jakości transportowanych maszyn.

Transport lotniczy maszyn z Chin

Importerzy z Chin w Polsce polecają skorzystać z bezpiecznego i szybkiego transportu lotniczego, lecz w tym przypadku należy się liczyć z dość dużymi kosztami. Za jedną tonę towaru zapłaci się nawet kilkaset dolarów. Pośrednik przy imporcie z Chin przeanalizuje dla klienta wszystkie dostępne opcje i wybierze tą zdecydowanie najkorzystniejszą.

Warto sprawdzić import z Chin krok po kroku i na tej podstawie zdecydować się na optymalną formę transportu. Transportowanie maszyn przy pomocy samolotów może zostać zakończone nawet w ciągu 10 dni. Jak widać opłaca się spojrzeć na to ile kosztuje transport z Chin i na tej podstawie dokonać racjonalnej decyzji.

Import maszyn z Chin transportem kolejowym

Import z Chin do Polski może być realizowany również drogą kolejową. W tym przypadku obsługa importu z Chin jest bardzo profesjonalna, a taki środek transportu jest uważany za bezpieczny i niezbyt podatny na pojawianie się poważnych awarii. Analizując import z Chin krok po kroku warto wziąć pod lupę to, że za jeden kontener zainteresowanym przyjdzie zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów. Wszelkie zawiłości potencjalnym klientom wyjaśni uznany importer maszyn z Chin.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje