Edukacja

Edukacja (51)

Politechniczne bolidy najlepsze na torze Formuły 1!

Zespół Silesian Greenpower zdobył pierwsze i drugie miejsce w międzynarodowych wyścigach samochodów elektrycznych formuły F24+, które odbyły się w maju na torze Kirkstown w Irlandii Północnej. Drużyna studentów z Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowodniła, że skonstruowane przez nich bolidy są bezkonkurencyjne!

Czytaj dalej...

Prolog do Wielkiej Wojny - historia oczami Jacka Dymitrowskiego

Wielką Wojną w okresie międzywojennym określano I wojnę światową. Wojnę, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość po 123 latach (tak się działo na przykład na terenach naszej Galicji). Jak do tego doszło? Postaram się na to odpowiedzieć w kilku najbliższych artykułach.

Czytaj dalej...

Floriany 2018 - znamy listę nominowanych

Znamy już nominowanych w strażackim konkursie Floriany 2018. O tym, kto wygrał przekonamy się 11 maja. Wśród nominowanych m.in OSP Chrzanów, OSP Brzeźnica Wola, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP w Tuchowie, OSP w Gdowie oraz Carlsberg Supply Company Polska S.A zgłoszona przez OSP w Łoniowej.

Czytaj dalej...

AGH poszerza ofertę kształcenia

Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych, Geoinformatyka, Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią oraz Geoinformacja to cztery nowe kierunki, które w tegorocznej ofercie studiów I stopnia wprowadza Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Oznacza to, że maturzyści będą mogli w tym roku aplikować na 62 kierunki oferowane przez 16 wydziałów AGH.

Czytaj dalej...

Elektryk – zawód z przyszłością

Inteligentne domy, fotowoltaika, nowoczesne samochody wyposażone w coraz to bardziej zaawansowane systemy, jak i zyskujące wciąż popularność pojazdy elektryczne – nic z tych rzeczy nie miałoby racji bytu bez elektryków. A to tylko niektóre z przykładów. Dobrze wykwalifikowani fachowcy w tym zawodzie są więc dziś rozchwytywani. A zatrudnienie mogą znaleźć praktycznie w każdej branży, nawet w tej z pozoru niezwiązanej z elektrycznością. O kształceniu w zawodzie technik elektryk mówi Marek Kolarski, Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA