„U nas odbieraniem poczty zajmuje się pan sekretarz, a ten aktualnie pisze testament” – usłyszałam w jednym urzędzie. Była prawie 15:00, więc tego dnia nikt już nie sprawdził poczty e-mail. Rozmawiać z sekretarzem gminy też już się nie udało. A sprawa była pilna. W urzędach jednak czas płynie wolniej niż w normalnym świecie.

Pozostałości rzymskiego fortu w Dajaniya i starożytnego miasta Tuwaneh bada ekspedycja z Instytutu Archeologii UJ w słabo rozpoznanym pod względem archeologicznym rejonie Jordanii. Naukowcy poinformowali PAP o zakończeniu pierwszego sezonu prac.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:33

PolSl Racing zaprezentowal nowoczesny bolid wyscigowy

Napisał

Waży 220 kg, do setki przyspiesza w 3,5 sekundy, a do tego został wykonany z najnowocześniejszych materiałów – to najnowszy pojazd studenckiego zespołu PolSl Racing z Politechniki Śląskiej. Bolid Quarado – efekt wielomiesięcznej pracy młodych inżynierów z gliwickiej uczelni – został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Bolid został skonstruowany, aby zawalczyć o podium w prestiżowych zawodach Formula Student. Poprzedni pojazd zespołu PolSl Racing – motocykl z napędem elektrycznym „Elektra” – wywalczył podwójne złoto w zawodach Smart Moto Challenge we Wrocławiu.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nadchodzący weekend oraz kolejne dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

piątek, 07 grudzień 2018 14:14

Zmiany w Karcie nauczyciela podpisane przez prezydenta

Napisał

Proporcjonalny urlop dyrektora szkoły czy pensum nauczycieli przedszkolnych grup mieszanych – m.in. tego dotyczy nowela Karty nauczyciela. Ustawę podpisał prezydent.

Kupowanie przez Internet dla wielu osób jest bardziej komfortowe, niż przysłowiowe „bieganie po sklepach”, ponieważ nie ruszając się sprzed monitora, możemy zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. Takie zakupy dają też możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnej spośród ofert licznych sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internetu nie omijają oszuści.

wtorek, 04 grudzień 2018 18:05

Trwają Mistrzostwa Świata w myciu rąk

Napisał

Wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjna Mistrzostwa Świata w myciu rąk organizowana przez firmę Higma Service w partnerstwie z marką Tork. Jej zadaniem jest uświadamianie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak ważna jest higiena mycia rąk. Ambasadorem akcji został Kazimierz Mazur – aktor filmowy i teatralny, tata, dla którego zdrowie dzieci nie jest obojętne. Patronatem honorowym objęli ją: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Fundacja Lubimy Działać, a medialnym TVP2 oraz portal Kampanie Społeczne.

Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Tylko w ubiegłym sezonie z tego powodu zmarły aż 83 osoby. Dlatego reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy.

środa, 28 listopad 2018 13:33

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

Napisała

HIV - Ryzykowna gra Polaków

Strona 1 z 10
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA