Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka (97)

Blisko 20 proc. Polaków ma zastrzeżenia do jakości usług

18 proc. klientów ma zastrzeżenia do usług, z których korzysta – wynika z badań Providenta przeprowadzonych z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Ponad połowa z grupy niezadowolonych w takiej sytuacji składa reklamację, 30 proc. poprzestaje na poskarżeniu się rodzinie, zaś 20 proc. nie podejmuje żadnych działań.

Czytaj dalej...

Największy statek w historii

Na świecie trwa wyścig w ustanawianiu kolejnych rekordów inżynieryjnych. Systematycznie budowane są coraz wyższe budynki, coraz szybsze samochody czy coraz wydajniejsze komputery. Jednak najbardziej imponujący tankowiec w historii został zwodowany prawie 40 lat temu i po dzień dzisiejszy nie dopuszczono do służby jednostki nawodnej o większej nośności oraz długości.

Czytaj dalej...

Handel z wolną niedzielą... 30 tys. firm ma kłopoty z płatnościami!

Kolejny raz handlowcom udało się uniknąć podatku, będą mieli jednak problem z wolnymi niedzielami. Po raz pierwszy nie otworzą sklepów 11 marca. Czy odbije się to na ich sytuacji finansowej? W nowe reguły gry, handel detaliczny wchodzi po bardzo udanym dla siebie roku, większość firm znajduje się w silnej i dobrej kondycji finansowej, choć z niemałą kwotą zaległości wobec kontrahentów i banków przekraczającą 1,57 mld zł – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz Bisnode Polska.

Czytaj dalej...

Zima przypomniała, że może być śnieżna i mroźna

W minioną sobotę do usuwania skutków opadów śniegu na drogach krajowych w Małopolsce skierowano o godzinie 6 rano 19 pługów i pługo-posypywarek, o godzinie 15.00 już 32, a niedzielę o 6 rano pracowało 58 pojazdów i 247 pracowników. W poniedziałek 26 lutego o godz. 6 rano śnieg i śliskość na drogach usuwało 51 pojazdów. Jezdnie są czarne, błoto pośniegowe o godz. 6 rano zalegało miejscami na dk 28 w okolicach Nowego Sącza i Limanowej oraz na dk 75 odcinku Nowy Sącz – Mochnaczka. W rejonie Nowego Sącza były rano najsilniejsze opady i ich skutki usuwało 26 pługo-solarek.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA