piątek, 19 październik 2018 12:30

Prawo do… ciepłego domu

Napisała

Wraz z wejściem w życie antysmogowych ustaw rządowych oraz uchwał sejmików wojewódzkich, poszerzył się zakres ubóstwa energetycznego Polaków. Na nic zdaje się zakaz spalania śmieci w starych piecach, gdy najtańszy węgiel znika z rynku, a ten którym można palić drożeje o 30-50%. Gdy koszt wymiany kotła nagle rośnie 5-8 krotnie /z 2 tys. zł za kocioł pozaklasowy do 10-15 tys. za kocioł 5 klasy/ plus koszt wymiany wkładu kominowego i całej instalacji grzewczej.

Od 1500 zł do nawet 2100 zł dopłaty do opiekunki dla dziecka – na taką pomoc co miesiąc będą mogli liczyć rodzice, którzy zakwalifikują się do projektu Małopolska Niania 2.0.

wtorek, 18 wrzesień 2018 16:29

Pomoc po suszy dla rolników i rybaków

Napisała

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi, a także rybakom prowadzącym hodowlę ryb w gminach dotkniętych tymi klęskami żywiołowymi.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczyli je sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to miejsce spotkań przedstawicieli świata biznesu ze wszystkich zakątków świata oraz polityków i samorządowców z całej Polski. Co roku, w trakcie wydarzenia, rada programowa forum docenia jednak osoby, firmy i NGO-sy, które w wyjątkowy sposób nadają ton życiu społecznemu i gospodarczemu Europy Środkowo-Wschodniej. Zobacz, kogo nagrodzono tym razem.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 13:30

FORUM EKSPORTU dla przedsiębiorców z Małopolski

Napisała

Forum Eksportu, to cykl wydarzeń dla przedsiębiorców z małych i średnich firm z Małopolski, planujących lub realizujących ekspansję zagraniczną. W ramach projektu przedstawiciele sektora MŚP będą mieli okazję, by wziąć udział w szkoleniach, giełdzie kooperacyjnej oraz konferencji Forum Małopolskiego Eksportera, poświęconej wybranym rynkom perspektywicznym. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a ich organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 10:33

Forum Eksportu dla przedsiębiorców z Małopolski

Napisał

Forum Eksportu to cykl wydarzeń dla przedsiębiorców z małych i średnich firm z Małopolski, planujących lub realizujących ekspansję zagraniczną.
W ramach projektu przedstawiciele sektora MŚP będą mieli okazję, by wziąć udział w szkoleniach, giełdzie kooperacyjnej oraz konferencji Forum Małopolskiego Eksportera, poświęconej wybranym rynkom perspektywicznym. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a ich organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W dziedzinie takiej jak praca Kraków oferuje bardzo wiele, zarówno jeśli chodzi o zarobki, możliwości rozwoju i łatwość znalezieniu zatrudnienia. Doświadczeni specjaliści bez trudu znajdą pracę w stolicy Małopolski i to oni mogą dyktować warunki pracodawcom.

Już za niewiele ponad tydzień rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla rodziców to gorący okres przygotowań. Wydatki na przybory i książki są niemałe. W tym roku z pomocą przychodzi program rządowy „Dobry Start”, dzięki któremu rodzice otrzymują 300 zł na wyprawkę szkolną na uczące się dziecko.

Strona 1 z 15

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA