Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka (112)

O jakim pracodawcy marzą Polacy?

Wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz wysokość wynagrodzenia, to trzy główne cechy, których szukamy u idealnego pracodawcy. Jak wynika z badania Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy”, przeprowadzonego wśród ponad 4 tys. specjalistów i menedżerów, w TOP5 wskazań znalazły się również: innowacyjność, stabilność zatrudnienia i możliwości szkolenia.

Czytaj dalej...

Pracodawco, chcesz zobaczyć czy Twój pracownik choruje?

Jeśli chcesz wiedzieć, że Twój pracownik jest na zwolnieniu lekarskim nie zwlekaj -  załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli zatrudniasz powyżej pięciu pracowników, masz obowiązek posiadać profil na PUE ZUS. Jeśli zatrudniasz mniej –warto abyś takie konto miał.  Łatwiej będzie dla lekarza, Twojego pracownika i dla Ciebie.

Czytaj dalej...

Nakłady Polski na służbę zdrowia wciąż zbyt niskie

Za sześć lat Polska będzie wydawać na zdrowie 6 proc. PKB. Ten wzrost nakładów wprawdzie zbliży nas do unijnej średniej, ale nie nadrobi długiego okresu niedoinwestowania. Dlatego do poprawy sytuacji w służbie zdrowia potrzebne są również inne działania, zwiększające efektywność wydawanych środków i skuteczność leczenia – podkreślają eksperci. Bez tego trudno będzie utrzymać wzrost gospodarczy. Dużą rolę do odegrania mają tu innowacje.

Czytaj dalej...

Życie wydmuszki

Hasło „Mieszkanie Plus” znane jest od dawna Polakom z wyborczych haseł i nie kończących się obietnic. To kolejna wyborcza wydmuszka - nie wiadomo, bowiem: kto „Mieszkania Plus” będzie budował, ile będzie kosztował m2, jakie będą czynsze, warunki ewentualnego wykupu i jakie trzeba spełnić kryteria by je otrzymać – bo te dopiero w przyszłości będą ustalać samorządy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA