Kultura

Kultura (40)

Alchemia Światła w Katowicach

Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew i taniec w żywym planie – to tylko część elementów składających się na organizowane przez TAURON Dystrybucja niepowtarzalne widowisko Alchemia Światła. Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, czeka żywiołowy i emocjonalny wieczór.

Czytaj dalej...

Czadowa różnorodność

Za nami piąta edycja Czad Festiwalu. Z okazji tego małego jubileuszu mogliśmy bawić się w Straszęcinie przy świetnej muzyce przez pięć dni, a koncerty odbywały się na aż pięciu scenach. Organizatorzy znów połączyli różne gatunki muzyczne, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wystąpiły zespoły metalowe, rockowe, reagge, ale również dance.

Czytaj dalej...

Rośnie polska konkurencja dla najpopularniejszego czytnika e-booków

Według raportu Virtualo ponad połowa badanych użytkowników e-booków korzysta z Amazon Kindle. Konkurencja w tym obszarze jest jednak spora, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele, także te wyprodukowane w Polsce. Przykładem jest inkBOOK – nowy czytnik e-booków z systemem Android.

Czytaj dalej...

Pierwszy dzień Przystanku Woodstock za nami

Woodstockowe pole, mimo kapryśnej pogody, tętni życiem w najlepsze. Na Dużej Scenie dobiegł właśnie końca koncert The Dead Daisies i Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej - jeden z najbardziej wyjątkowych projektów tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji na dziś, a kolejne dni przyniosą ich jeszcze więcej.

Czytaj dalej...

Woodstock rozkręca się po raz 23

Choć oficjalne otwarcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata tradycyjnie odbędzie się w czwartek, to już dziś w Kostrzynie nad Odrą dzieje się wiele. Kilka godzin temu wystartowały scena Viva Kultura i Miasteczko Leszka Chmielewskiego, a za dosłownie chwilę w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych rozpocznie się występ Kabaretu Młodych Panów. 23. edycja Przystanku Woodstock rozkręca się coraz bardziej.

Czytaj dalej...

Czad Festiwal 2017: scena EDM i polscy artyści w tegorocznym line-up'ie

Czad Festiwal ogłosił ostatnich artystów jacy zaprezentują się na tegorocznej edycji festiwalu. Do gwiazd EDM dołączą Bassjackers, Chocolate Puma, Steff Da Campo, Brooks i Jonas Aden, zaś polską scenę reprezentować będą Armia, Diversity, Vavamuffin, Power of Trinity, Eastwest Rockers i De Łindows. Z kolei Jolly Jackers i Firkin to europejskie zespoły, których pełna energii muzyka doskonale wpisuje się w czadową końcówkę lata.

Czytaj dalej...

Warsztaty - bębny i dancehall na Ostróda Reggae Festival 2017

Ostróda Reggae Festival to nie tylko porywające koncerty, ale również wiele działań towarzyszących. Organizatorzy imprezy dbają o to, żeby jej uczestnicy mieli co robić przez cały dzień. Kolejnymi aktywnościami na ORF są warsztaty bębniarskie oraz warsztaty tańca dancehall, które w poprzednich latach spotykały się zawsze z dużym zainteresowaniem fanów. Udział w nich jest bezpłatny.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA