piątek, 14 grudzień 2018 17:11

Czy starosta słusznie zatrzymuje prawo jazdy?

Napisał
Rzecznik Praw Obywatelskich pyta Naczelny Sąd Administracyjny, czy starosta może zatrzymywać prawo jazdy bez wyroku sądowego, wyłącznie na podstawie informacji policji o tym, że przekroczona została dozwolona prędkość.

Długie godziny spędzone w korkach podczas świątecznych wyjazdów to doskonała okazja, by zaobserwować, że ci, którzy uważają się za kierowców, w rzeczywistości samochodami jeździć nie potrafią.

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach to okazja do szerokiej dyskusji na temat klimatu, ograniczenia niskiej emisji, walki ze smogiem itd. Negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Wszystko w porządku, idea tzw. COP (Conference of the Parties) jest jak najbardziej słuszna. Gorzej z praktyką.

- Bliźniacze koła odpadły podczas jazdy z tylnej osi samochodu ciężarowego na małopolskim odcinku autostrady A4 – poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Lokomotywy autonomiczne są przyszłością. Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu miesięcy taki produkt będziemy mieli u nas – powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

środa, 14 listopad 2018 14:56

Policyjne działania „SMOG”

Napisała

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada na małopolskich drogach doszło do 37 wypadków, w których śmierć poniosło 9 osób, a 45 zostało rannych. Policjanci zatrzymali blisko 100 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

W Imielinie w województwie śląskimi około godziny 13 doszło do kolizji kolumny rządowej. W jednym z samochodów jechała była premier Beata Szydło.

Przypominamy, że od 1 października 2018 roku zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy od poniedziałku nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu.

Strona 1 z 9
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA