Sport

Sport (35)

Ferenc Puskás, czyli historia piłkarskiej legendy

Na boisku był niezwyciężony. Pod jego wodzą węgierska Złota Jedenastka zdobywała najważniejsze piłkarskie laury. Dzięki książce „Ferenc Puskás. Najsłynniejszy Węgier" Györgya Szöllősiego (wyd. Krakowski Dom Wydawniczy Rafael, tłum. Anna Butrym), która ukaże się z okazji Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017, polscy kibice będą mogli przypomnieć sobie sylwetkę mistrza.

Czytaj dalej...

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Dylan Teuns zwycięzcą 74. Tour de Pologne, Rafał Majka drugi

Dylan Teuns (BMC Racing) został zwycięzcą 74. Tour de Pologne UCI World Tour. Belgijski kolarz wygrał klasyfikację generalną wyprzedzając Rafała Majkę (Bora – Hansgrohe) o dwie sekundy. Ostatni etap z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej wygrał Wout Poels (Team Sky), który w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce.