Reklama-Budzow-lekarz
Sport

Sport (59)

Sztafeta Niepodległości pobiegnie przez Małopolskę

Żołnierze i pracownicy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w sztafecie niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek. W biegu organizowanym dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości wystartują dwa zespoły, które po pokonaniu trasy od źródeł oraz od ujścia Wisły spotkają się w Warszawie.

Czytaj dalej...

Każdy może napisać historię Tour de Pologne

Do startu 75. Tour de Pologne - Narodowego Wyścigu Niepodległości, zostało już tylko kilka dni. Impreza rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a skończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Na polskich szosach o zwycięstwo rywalizować będą nie tylko najlepsi kolarze świata.

Czytaj dalej...

Andrzej Bargiel znów przekroczył ludzkie granice

Ta fantastyczna wiadomość obiegła w weekend cały świat! Andrzej Bargiel – 30-letni skialpinista pochodzący z Łętowni (gmina Jordanów) – po kilkugodzinnej wspinaczce dotarł na najwyższą górę Karakorum, a następnie jako pierwszy człowiek dokonał wręcz niemożliwego – zjechał z niej na nartach. To już czwarty ośmiotysięcznik na koncie młodego Małopolanina i kolejna ważna karta zapisana w historii polskiego i światowego narciarstwa oraz himalaizmu. 

Czytaj dalej...

Mini Tour de Pologne, czyli kolarstwo dla najmłodszych

Mini Tour de Pologne to wyjątkowe wydarzenie rowerowe dla najmłodszych, które już od ponad dekady towarzyszy naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI WorldTour. Już 4 sierpnia w stolicy małopolski – Krakowie, rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia pod nową nazwą Kinder+Sport oraz w nowej, jeszcze bardziej radosnej formule! 

Czytaj dalej...

Wielkie emocje podczas Śląskiego Air, Piro & Moto Show. FAJERA!

W sobotę, 16 czerwca br., Lotnisko Muchowiec było świadkiem niezwykłych emocji. Widzowie podziwiali pokazy akrobatyczne w wykonaniu asów lotnictwa – Artura Kielaka, Łukasza Czepieli i Barbary Labus, a także grup akrobacyjnych – „Firebirds” i „Twister Aerobatics Team”. Wielką atrakcją były również rekonstrukcje historyczne bitew, spektakularne pirotechniczne show i szybkie samochody.

Zaczęło się od uroczystego otwarcia przy udziale Orkiestry Wojskowej. Później emocje rosły z każdą chwilą. W niebo wzniosła się reprezentantka Śląska, od dziecka związana z lokalnym aeroklubem – Barbara Labus, która zaprezentowała zapierające dech akrobacje. Nie mniejsze wrażenie zrobił desant skoczków z samolotu AN2 Wiedeńczyk, po którym nastąpiły przeloty samolotów biznesowych, turystycznych i ultralekkich. Następnie przed publicznością zaprezentował się mistrz lotniczych akrobacji – Artur Kielak, który udowodnił swoje nieprzeciętne umiejętności, prezentując figury wykonane zgodnie ze swoją żelazną zasadą – „full force” (pełna moc). Później spektakularny pokaz zaprezentowali jeszcze piloci z zespołu akrobacyjnego „Orlik”, a po nich grupa akrobacyjna „Firebirds”.

Podczas drugiej części imprezy publiczność przeniosła się do przeszłości – wszystko za sprawą grup rekonstrukcji historycznej. Na Muchowcu formacja „Retro Sky” odtworzyła bitwę powietrzną z okresu II wojny światowej. Wielkim hitem był także przelot amerykańskiego jednosilnikowego myśliwca z okresu II wojny światowej, zaprojektowanego dla sił powietrznych Wielkiej Brytanii – P-51 Mustang.
Do czasów drugiej wojny przeniosła publiczność również rekonstrukcja epizodu operacji Market Garden. Uczestnicy FAJERY mogli obejrzeć także sprzęt z tamtego okresu, w tym jedyną w Polsce replikę niemieckiego czołgu Pz Kpfw V Panther oraz czołg M4 Sherman. Podczas wydarzenia nie zabrakło również czołgu T-34, kultowych Willysów i ciężkich motocykli Harley-Davidson WLA i M72.

Po części rekonstrukcyjnej swoje umiejętności zaprezentowali piloci-akrobaci z „Twister Aerobatics Team”. Duże wrażenie zrobiło również gaszenie pożaru przez samolot gaśniczy M18 Dromader, a także pokaz desantów na linach ze śmigłowca Mi-17 i inscenizacja współczesnego pola walki z wykorzystaniem śmigłowców. Jednym z gwoździ programu był również pokaz jedynego Polaka startującego w prestiżowych zawodach Red Bull Air Race – Łukasza Czepieli, a także ponowny występ Barbary Labus i pokaz Łukasza Świderskiego.

Tego dnia widzowie mogli jeszcze oglądać przelot samolotu Boeing PT-17 Stearman oraz balonu na ogrzane powietrze. Wielką atrakcją były również wieczorne przeloty – pokaz lotów zespołowych „Twister Aerobatics Team” oraz pokaz lotów motoparalotni „Flying Dragons”. Wydarzenie zwieńczyły koncert śląskiego tria – Frele oraz niezwykle widowiskowe pirotechniczne show z udziałem trzech drużyn – z Polski, Czech i Litwy.

Info/Foto: Biuro Prasowe Śląski Air, Piro & Moto Show. FAJERA!

Czytaj dalej...

BESKID HERO 2018 – rozmowa ze zwycięzcami

Trzy dni spędzone w malowniczym, górskim terenie.. A do tego piekielnie trudna trasa, mordercza rywalizacja i litry potu wylane podczas zmagań. Tegoroczna edycja Beskid HERO dostarczyła niezapomnianych emocji zarówno kibicom jak i samym zawodnikom, którzy zapamiętają ją jako jeden z najtrudniejszych wyścigów hard enduro w Europie. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA