Styl Życia

Styl Życia (62)

Najbliższy weekend będzie pełen cudów!

Już w najbliższy weekend 9-10 grudnia odbędzie się Finał SZLACHETNEJ PACZKI. Dwa dni, które zmienią Polskę na lepsze. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, podczas którego wolontariusze przekażą pomoc przygotowaną przez darczyńców dwudziestu tysiącom rodzin w potrzebie już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Razem tworzymy historie!

W województwie Podkarpackim „Magazyn Medialny” znajduje się w Zespole Szkół nr 2 im. T.Rejtana i to właśnie tam zapraszamy przedstawicieli wszystkich mediów z naszego województwa! Wspólnie z nami, w magazynie będą również: Policjanci z Komedny Wojewódzkiej, dzieci z Akademii Przyszłości. W magazynie spotkać będzie można również wolontariuszy, darczyńcy z paczkami dla potrzebujących rodzin.

Finał SZLACHETNEJ PACZKI, który odbywa się co roku na początku grudnia, nie przez przypadek nazywany jest WEEKENDEM CUDÓW. Przez te dwa dni w całej Polsce będą się działy niesamowite historie. Wzruszenia, emocje, wspaniałe chwile. Darczyńcy dostarczający paczki do magazynów, wolontariusze przekazujący je rodzinom, dziesiątki tysięcy osób bezinteresownie zaangażowanych w mądrą pomoc. Tak SZLACHETNA PACZKA tworzy historie i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze.

Zapraszamy! To po prostu trzeba przeżyć!

XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI SZLACHETNA PACZKA to to unikalny w skali światowej program precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

W tym roku ok. 11 tys. wolontariuszy odwiedziło 35 tys. rodzin. Ponad 20 tys. z nich zostało włączonych do projektu. To ludzie, którzy żyją w niezawinionej biedzie i bohatersko walczą o to, by się z niej wyzwolić. Paczka pomaga im w tym, by zaczęli sobie samodzielnie radzić. To dla tych rodzin darczyńcy z całej Polski przygotowali paczki z dedykowaną pomocą. Wśród nich znaleźli się m.in. siatkarze Asseco Resovi Rzeszów, drużyna Rzeszów Rockets, piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wicepremier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

SZLACHETNA PACZKA działa przez cały rok. WEEKEND CUDÓW to kulminacyjny moment, ale na nim nie kończy się mądra pomoc, którą niosą wolontariusze. Od tegorocznej edycji standardem w projekcie są minimum dwa kolejne spotkania, które wolontariusze odbędą z rodzinami już po przekazaniu im paczek z pomocą. Po to, by być z nimi, wspierać je i pomagać im, jak samodzielnie radzić sobie w życiu, realizując nowatorskie projekty takie jak PACZKA Seniorów, PACZKA Lekarzy czy PACZKA Prawników.

O tym, jak działa Paczka i jak można pomagać nie tylko przez jeden weekend, można przeczytać na stronie www.szlachetnapaczka.pl

fot. Karolina Kmiecik

Czytaj dalej...

Jak pięknie i tanio przystroić mieszkanie na Święta?

Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas w roku, gdy mimo chłodów za oknem, mieszkanie łatwo można przeobrazić w ciepłą, przytulną przestrzeń. Istnieją dwa główne nurty, które dominują w dekoracjach domu i wnętrz na Boże Narodzenie: nowoczesne i tradycyjne. E.Leclerc śledzi trendy, aby w swojej ofercie ozdób świątecznych zaproponować coś zarówno tradycjonalistom, jak i klientom poszukującym bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Czytaj dalej...

W zdrowym ciele: JAGODY ACAI - owocowy fenomen czy przesadzony mit?

Owoce palmy brazylijskiej, euterpe oleracea, acai berries lub po prostu jagody acai to składnik suplementów diet, który w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Określa się go mianem superfood, czyli produktu, zawierającego największe ilości składników, korzystnie wpływających na zdrowie i kondycję organizmu. A jak jest w rzeczywistości? Czy jagody acai to kolejny produkt kampanii reklamowych czy może cudowny lek na współczesne choroby cywilizacyjne?

Czytaj dalej...

MeetUp® 2017 – największe spotkanie YouTuberów i ich fanów w Polsce już w najbliższą sobotę w Krakowie!

MeetUp® 2017 to największe w Polsce i w naszej części Europy spotkanie społeczności YouTube i wideo. Piąta edycja imprezy po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie. Już 9 września w Tauron Arenie będzie można spotkać ponad 200 twórców internetowych, w tym jedne z największych gwiazd polskiej sceny YouTube – ambasadorów MeetUp® reZigiusza i Izaka. Wejście na imprezę jest darmowe, jednak istnieje możliwość zakupu biletów premium czy fastrack, które dają gwarancję wcześniejszego wejścia na imprezę oraz dostęp do stref premium. Organizatorzy spodziewają się ponad 20 000 gości.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA