Rozmowa z Profesorem Zbigniewem Izdebskim, Kierownikiem Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego.

wtorek, 20 listopad 2018 14:49

Mam czas rozmawiać o teście na HIV

Napisał

W piątek, 23 listopada 2018 r., rusza Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”, promująca dialog o tym dlaczego, kiedy i po co powinniśmy wykonać test.

poniedziałek, 19 listopad 2018 15:08

Choroby dziąseł to większe ryzyko raka

Napisał

Badania wskazują, że paradontoza ma związek z zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów, m.in. płuca, jelita grubego, przełyku i pęcherza. Naukowcy podejrzewają, że za wszystkim stoją bakterie wywołujące zapalenia.

Koniec z tradycyjnymi, papierowymi zwolnieniami. Od 1 grudnia zastąpią je e-zwolnienia. W środę 7 listopada przedstawiciele kierownictwa resortów rodziny i zdrowia rozpoczęli serię spotkań we wszystkich województwach, podczas których lekarzom i pracodawcom przybliżone zostaną zasady wprowadzania e-zwolnień. Spotkania potrwają do końca listopada.

wtorek, 13 listopad 2018 16:35

Zbyt późne jedzenie nie wychodzi nam na zdrowie

Napisał

Jedzenie kolacji dwie godziny przed pójściem spać ma działanie przeciwnowotworowe - wiąże się z mniejszym zagrożeniem nowotworami piersi i prostaty - sugerują pierwsze na tym polu badania.

czwartek, 01 listopad 2018 18:31

Zmień nawyki, uratuj życie

Napisał

Przed kilkoma laty przeprowadzono ciekawą analizę trzech różnych populacji ludzkich żyjących w odległych od siebie częściach świata: mieszkańców Sardynii, japońskiej wyspy Okinawy i społeczności religijnej Adwentystów w USA.

W całym kraju, także na Śląsku,  powstają i działają inwestycje uciążliwe dla mieszkańców. Samorządy często się na nie godzą kuszone perspektywą rozwoju gospodarczego. Tymczasem nie mierzy się uciążliwości tych inwestycji – smrodu, rozmnażających się gryzoni i much, problemów ujęć wody, spadku wartości nieruchomości itd. Często zapach z ferm przemysłowych jest tak uciążliwy, że nie daje się otwierać okien, czy spędzać czasu na powietrzu w promieniu wielu kilometrów od fermy. Do RPO wpływają skargi z całego kraju. Działacze organizacji pozarządowych z całego kraju i Rzecznik Praw Obywatelskich podejmują wspólne działania i przedstawiają rządowi apel o zmianę przepisów. 18 października br. w siedzibie RPO podpisali wspólnie wystąpienie do rządu o uregulowanie problemów odoru.

środa, 17 październik 2018 16:27

Rola witaminy D w organizmie

Napisała

Rola witaminy D w organizmie kobiety, mężczyzny oraz dzieci

- radzi położna Monika Wójcik, ambasadorka kampanii i konkursu „Położna na medal”:

środa, 17 październik 2018 16:23

Daktyle w diecie dzieci

Napisała

Dziś powiemy jakie wartości mają te wspaniałe owoce, jak je wykorzystać i od kiedy można podawać je dzieciom. Mieszkańcy krajów arabskich nazywają je "chlebem życia". Nic w tym dziwnego - mało który owoc może pochwalić się taką zawartością witamin, przeciwutleniaczy, związków mineralnych i wartości odżywczych, jak daktyle.

Strona 1 z 12
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA