Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda (49)

Stworzone przez polską firmę algorytmy przyspieszają diagnozę nowotworu

Liczba zachorowań na nowotwory drastycznie wzrasta. W 2016 roku odnotowano w Polsce 180,3 tys. przypadków. Automatyczna diagnostyka onkologiczna i rozwiązania telemedyczne pozwalają skrócić czas potrzebny na diagnozę wszystkich ognisk nowotworów. Dane obrazowe stanowią około 90 proc. danych medycznych, a jednocześnie diagnoza na ich podstawie jest bardzo trudna. W przypadku maszyn największą wartością jest szybkość i skuteczność wykrywania nowotworów. Wartość rynku automatycznej diagnostyki medycznej w 2021 r. ma wynieść 16,3 mld dol.

Czytaj dalej...

Hartowanie niemowlaka jesienią - Werandowanie

 

Jeśli chcemy zabrać nasze niemowlę na pierwszy spacer w jeden z chłodniejszych dni, należy je do tego odpowiednio przygotować. Jedną z technik, która dobrze się sprawdza jest werandowanie małego dziecka, czyli przygotowanie niemowlaka do jesiennych spacerów. Od czego i w którym momencie zacząć hartowanie naszego maluszka? Jak odpowiednio dobrać odzież oraz środki pielęgnacyjne? Na te i inne pytania odpowiada położna, Ambasadorka kampanii „Położna na medal” – Anna Sapiejewska.

Czytaj dalej...

Nie taki dress code straszny, jak o nim mówią. Jak ubrać się na spotkanie biznesowe?

W lat 90. biznesowy dress code pojawił się w polskich firmach. Choć od tego momentu minęło kilkanaście lat, nadal budzi on wiele niepewności i nurtujących pytań. Którego rodzaju biznesowego dress kodu powinno się przestrzegać? Jakiego koloru powinny być ubrania do pracy? Co dokładnie powinno znaleźć się w garderobie osoby pracującej w korporacji? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania i już nigdy nie popełnisz niepotrzebnej gafy w nowej pracy czy na spotkaniu biznesowym.

Czytaj dalej...

„Ogarnij cukier” – 14 września startuje ogólnopolska kampania edukacyjna dla osób z cukrzycą

Jesteś diabetykiem? Znasz kogoś z cukrzycą? Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już w najbliższy czwartek, 14 września.

Czytaj dalej...

Fakty i mity na temat ubezpieczeń dla dziecka

Bezpieczeństwo dziecka to dla rodziców kwestia podstawowa. Każdy rodzic, już od pierwszych lat życia swoich pociech, uczy je zasad bezpieczeństwa, zwracając uwagę na sytuacje, które mogą nieść ze sobą potencjalne zagrożenie. Jednym z elementów pomagających w dbaniu o jakość życia dzieci jest ich ubezpieczenie. Ale czy rodzice wiedzą, jakie ubezpieczenie wybrać, na co zwrócić uwagę i jakie korzyści płyną z posiadania odpowiedniej polisy?

Czytaj dalej...

Stomatolog słono kosztuje, nieważne czy płacimy w złotówkach, czy innej walucie

W ubiegłym roku wartość europejskiego rynku stomatologicznego oszacowano na 79 mld euro (ok 336 mld zł)[i] . W Polsce mowa o ponad 10 mld złotych[ii]. Z prognoz wynika, że do 2020 r. rodzimy będzie rozwijał się o około 7 proc. rocznie, za trzy lata osiągając wartość 12,6 mld złotych[iii]. Ceny leczenia w poszczególnych częściach Europy są bardzo zróżnicowane - zwłaszcza w przypadku protetyki czy stomatologii estetycznej.

Czytaj dalej...

Zwyrodnienia zżerają stawy Polaków

Zwyrodnienia stawów to choroba, uznana przez Światową Organizację Zdrowia za schorzenie cywilizacyjne[i]. W ubiegłym roku, na świecie borykało się z nim aż 70 proc. siedemdziesięciolatków[ii]. W Polsce, w 2016 roku, dotknęło ono blisko 40 proc. osób po 60 roku życia, co stanowi 29 proc.  seniorów oraz ponad 47 proc. seniorek[iii].

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA