Nie zawsze pamiętamy, że ładne nogi to zdrowe nogi. Dłuższe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej (np. praca za biurkiem), chodzenie na wysokich obcasach mogą powodować uczucie ciężkości w nogach, a czasami bolesne puchnięcie kostek, które świadczy o zaburzeniach krążenia.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:38

Zadbaj o nerki – rób regularnie USG

Napisał

Wiedza o raku nerki jest wciąż bardzo niska. A to nowotwór, który długo przebiega bezobjawowo i daje o sobie znać dopiero w zaawansowanym stadium. Czy jest więc możliwość, aby zdiagnozować go w momencie, gdy leczenie będzie jeszcze skuteczne?

wtorek, 11 grudzień 2018 21:08

Weź pigułkę! Na wszelki wypadek...

Napisał

Wszyscy jesteśmy chorzy. Przynajmniej tak wynika z emitowanych co parę minut reklam. Czy rzeczywiście potrzebujemy tych wszystkich „magicznych pigułek”, „cudownych preparatów” i „uzdrawiających syropów”?

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:18

Olga Buława ze Świnoujścia Miss Polski 2018!

Napisała
W Krynicy-Zdroju dwadzieścia osiem finalistek z niemal wszystkich zakątków kraju walczyło o tytuł Miss Polski 2018. Koronę najpiękniejszej założyła 27-latka z północy. Wśród najpiękniejszych nie zabrakło też reprezentantek Małopolski.
piątek, 07 grudzień 2018 14:03

Weź stres za bary!

Napisał

Długotrwały stres może zwiększać ryzyko choroby nowotworowej oraz przyczyniać się do jej rozwoju. Umiejętne radzenie sobie z napięciem psychicznym powinno być elementem profilaktyki onkologicznej.

- Spożycie wskazanej partii produktu „Precelki Chrupkie” 130 g LAJKONIK ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym – fragmentem metalu  – może prowadzić do zranienia podczas spożycia – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Profesor Eugeniusz Murawski (l. 91) co tydzień jeździ samochodem do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie operuje małych pacjentów na oddziale chirurgii dziecięcej. Prowadzi weekendowe zajęcia dla ratowników w Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.  Jest autorem nowatorskiej, cenionej na całym świecie, metody operacji rozszczepów wargi i podniebienia, pasjonatem medycyny, lekarzem z powołania.

piątek, 30 listopad 2018 14:11

Profilaktyka raka piersi: mammografia czy USG?

Napisał

Obydwa badania pozwalają na wykrycie podejrzanych zmian w piersiach. Jednak nie jest wszystko jedno, które zrobimy, gdyż każde w nieco inny sposób obrazuje tkanki.

czwartek, 29 listopad 2018 14:20

Finał Miss Polski już 9 grudnia w Krynicy-Zdroju

Napisała
9 grudnia po raz dwudziesty dziewiąty zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. To właśnie w Małopolsce, a dokładniej w Krynicy-Zdroju, będziemy mogli poznać 28 Polek z niemal wszystkich zakątków kraju. Choć wszystkie z nich są wyjątkowe, to tylko jedna z nich będzie mogła założyć koronę Miss Polski 2018. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
Strona 1 z 14
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA