wtorek, 13 listopad 2018 16:35

Zbyt późne jedzenie nie wychodzi nam na zdrowie

Napisał

Jedzenie kolacji dwie godziny przed pójściem spać ma działanie przeciwnowotworowe - wiąże się z mniejszym zagrożeniem nowotworami piersi i prostaty - sugerują pierwsze na tym polu badania.

czwartek, 01 listopad 2018 18:31

Zmień nawyki, uratuj życie

Napisał

Przed kilkoma laty przeprowadzono ciekawą analizę trzech różnych populacji ludzkich żyjących w odległych od siebie częściach świata: mieszkańców Sardynii, japońskiej wyspy Okinawy i społeczności religijnej Adwentystów w USA.

W całym kraju, także na Śląsku,  powstają i działają inwestycje uciążliwe dla mieszkańców. Samorządy często się na nie godzą kuszone perspektywą rozwoju gospodarczego. Tymczasem nie mierzy się uciążliwości tych inwestycji – smrodu, rozmnażających się gryzoni i much, problemów ujęć wody, spadku wartości nieruchomości itd. Często zapach z ferm przemysłowych jest tak uciążliwy, że nie daje się otwierać okien, czy spędzać czasu na powietrzu w promieniu wielu kilometrów od fermy. Do RPO wpływają skargi z całego kraju. Działacze organizacji pozarządowych z całego kraju i Rzecznik Praw Obywatelskich podejmują wspólne działania i przedstawiają rządowi apel o zmianę przepisów. 18 października br. w siedzibie RPO podpisali wspólnie wystąpienie do rządu o uregulowanie problemów odoru.

środa, 17 październik 2018 16:27

Rola witaminy D w organizmie

Napisała

Rola witaminy D w organizmie kobiety, mężczyzny oraz dzieci

- radzi położna Monika Wójcik, ambasadorka kampanii i konkursu „Położna na medal”:

środa, 17 październik 2018 16:23

Daktyle w diecie dzieci

Napisała

Dziś powiemy jakie wartości mają te wspaniałe owoce, jak je wykorzystać i od kiedy można podawać je dzieciom. Mieszkańcy krajów arabskich nazywają je "chlebem życia". Nic w tym dziwnego - mało który owoc może pochwalić się taką zawartością witamin, przeciwutleniaczy, związków mineralnych i wartości odżywczych, jak daktyle.

Poznaj bogactwo zalet oraz wartości odżywczych borowików. Dowiedz się, jak zbierać borowiki i na co zwrócić uwagę przy zakupie grzybów, by zachować maksimum bezpieczeństwa.

Od 1 października 2018 roku o godz. 10 rozpocznie się proces przejmowania obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie obsługujący obecnie numer alarmowy 112. Proces ten jest wynikiem udanego pilotażu, jaki został przeprowadzony w województwie śląskim w 2017 roku. Proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego w całym kraju rozpoczął się w kwietniu i będzie trwał do grudnia 2018 roku. Wcześniej obsługę numeru alarmowego 997 rozpoczęły CPR m.in. w województwach: śląskim, opolskim, świętokrzyskim., kujawsko-pomorskim, lubuskim, warmińsko – mazurskim, lubelskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim.

Salon kosmetyczny - dla jednych fanaberia, dla innych niemal codzienność. Wbrew pozorom różnica to nie tylko zasobności portfela. Niektóre z nas takich wizyt po prostu nie potrzebują. Inne wciąż odmawiają sobie tej przyjemności, spychając siebie i swój wygląd na dalszy plan. Trzeba jednak przyznać, że jeśli chcesz zadbać o siebie w 100% i rzeczywiście poprawić swój wygląd, warto oddać się w ręce specjalistów. Jakie usługi znajdziesz w nowoczesnym salonie kosmetycznym? Sprawdź naszą listę!

piątek, 21 wrzesień 2018 15:10

Co zrobić by nie stracić renty rodzinnej?

Napisała

Uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną często zapominają, aby powiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o kontynuowaniu nauki. W ten sposób ryzykują utratę świadczenia. Uczniowie mają czas do końca września, studenci do końca października.

Strona 1 z 12

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA