Wytworne kałamarze to nie tylko przedmioty użytkowe, ale również doskonałe ozdoby, które wspaniale uzupełniają wystrój biurka. W artykule stawiamy nacisk na zalety z posiadania tego rodzaju produktów oraz jasno wskazujemy, dla kogo są one przeznaczone.

Zator (powiat oświęcimski) od dawna czeka na obwodnicę. Wreszcie można zacząć budować. 

wtorek, 20 sierpień 2019 15:21

Zadania i stawki przy spisie rolnym

Nabór kandydatów na rachmistrzów i powołanie gminnego biura spisowego – m.in. takie zadania czekają na samorządy w związku ze spisem rolnym. W zamian jednorazowa nagroda rzędu 7 tys. zł lub comiesięczny dodatek. Prezydent podpisał ustawę w tej sprawie.

Już w najbliższą sobotę w myślenickiej parafii obędą się uroczystości wieńczące Rok Jubileuszowy. 24 sierpnia minie bowiem 50 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez kardynała Karola Wojtyłę.

Artysta-malarz, poeta, w czasie II wojny światowej dowódca kompanii Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej w Wieliczce pseudonim „Giermek”, po wojnie działał w organizacji antykomunistycznej „Wolność i Niezawisłość” - Armia Polska w Kraju ps. „Stanisław” aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa 26.10. 1946 r. - skazany na 8 lat więzienia we Wronkach k. Poznania, w 1957 r. jeden z organizatorów Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w Wieliczce.

W stolicy Małopolski aktywnie działa wiele lokali weselnych. Obok hoteli i restauracji, sale weselne w Krakowie mieszczą się w domach weselnych, w karczmach oraz remizach strażackich. Każda sala weselna posiada swój własny klimat, wystrój oraz oferuje zróżnicowane usługi. Jak spośród nich wybrać lokal na wymarzoną zabawę weselną w stolicy Małopolski? Na co zwracać szczególną uwagę?

Czyżby w powiecie krakowskim znalazł się „uczciwy” plantator marihuany?

Napad na tle seksualnym w Myślenicach. 28-latek napadł na dziewczynę, która wracała do domu.

Gmina Żabno otrzymała 750 tys. zł na modernizację stadionu sportowego w miejscowości Łęg Tarnowski. Środki pochodzą z programu "Sportowa Polska".

Prezydent Krakowa ogłosił nabór kandydatów na III kadencję Rady Krakowskich Seniorów i Komisji Wyborczej. Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 września o godz. 14.00.

W czwartek 15.08 w gospodarstwie agroturystycznym "Gnutkoland" w Chronowie odbyła się biesiada "Chronów śpiewa pieśni patriotyczne"

Politolog Marcin Palade na swoim Twitterze przeliczył ile poszczególne partie zdobyłyby mandatów w poszczególnych okręgach, gdyby w wyborach zdobyły tyle głosów, ile obecnie mają w sondażach. W przypadku Małopolski wygląda to następująco:

Strona 1 z 1473