Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 października w Krakowie, prezes Zarządu Targów w Krakowie pani Grażyna Grabowska wypowiedziała się na temat obecności noblistki Olgi Tokarczuk na tegorocznej imprezie.

„Jeśli renoma UJ, rzetelność badań naukowych i dziennikarstwa jest dla Ciebie ważna, wyślij mejla na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem: PROSIMY SPROSTOWAĆ I WYJAŚNIĆ AFRERĘ SMOGOWĄ” – ulotki z takim apelem rozdawał dziś protestujący pod gmachem Collegium Novum mieszkaniec Wieliczki, Bartłomiej Krzych. O co chodzi?

piątek, 18 październik 2019 16:49

Tarnów: Ruszyła budowa PSZOK-ów

W tarnowskim PUK przy ulicach Kąpielowej i Komunalnej ruszyła budowa nowych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – tzw. PSZOK. Na ten cel PUK pozyskał środki unijne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość brutto projektu wynosi prawie 6,6 mln zł, w tym uzyskane dofinansowanie to 3.650.000 zł.

16 października w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wzięli udział w modlitewnym spotkaniu szkół noszących imię Św. Jana Pawła II w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie.

Jak w Libiążu obchodzono w 1933 roku 250 rocznicę bitwy pod Wiedniem.

To, w jakim stanie pszenica ozima przetrwa zimowe miesiące zależy od wielu czynników. Największe znaczenie ma odpowiedni termin siewu oraz właściwa pielęgnacja zboża w czasie jesieni.

Rejestracja spółki w tradycyjny sposób może potrwać obecnie nawet kilka tygodni! Jeśli zależy Ci na tym, aby zacząć działać szybciej, zarejestruj spółkę przez Internet lub… kup gotowy zarejestrowany już podmiot. W artykule omówimy wady i zalety każdej z opcji.

Wobec rosnących cen uprawnień do emisji C02, Polska powinna wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju własnych źródeł energii, szczególnie źródeł odnawialnych, jak fotowoltaika, oraz źródeł o wysokiej efektywności energetycznej, jak bloki gazowo-parowe produkujące jednocześnie prąd i ciepło komunalne – zgodnie podkreślają przedstawiciele koncernów i małych firm.

piątek, 18 październik 2019 13:14

Seks oralny jest karalny

200 złotych - taki mandat musi zapłacić para kochanków, która na miejsce miłosnych uniesień wybrała sobie... Plac Szczepański w Krakowie.

piątek, 18 październik 2019 12:02

Kiedy ruszy budowa węzła na DK94 w Wieliczce?

 

10 października w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał programy inwestycyjne ważne dla rozwoju sieci drogowej i ruchu turystycznego w Małopolsce. Wśród nich znalazła się budowa węzła w Wieliczce na DK94.

piątek, 18 październik 2019 11:46

Limanowa: Zginął Adam Pociecha [AKTUALIZACJA]

Mężczyzna przed wczoraj wyszedł z domu. Rodzina i policja apelują o pomoc w poszukiwaniach. 

Dziesięć godzin trwały negocjacje z desparatem, który w Skrzydlnej (gm. Dobra, pow. limanowski), zamknął się w domu i groził, że zabije siebie i żonę. Policyjna interwencja zakończyła się siłowym wejściem.

Strona 1 z 1595