poniedziałek, 27 września 2021 07:21

Jak chronić wizerunek w sieci?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak chronić wizerunek w sieci?

W obecnych czasach Internet nie jest już jedynie narzędziem do poszukiwania informacji. Stał się miejscem komunikacji, rozwoju pasji i zainteresowań, sposobem na dzielenie się wiedzą czy nawet przestrzenią do zamieszczania osobistych zdjęć czy informacji o swoim życiu. Z tego powodu Internet stał się także miejscem niebezpiecznym, gdzie bez zezwolenia osoby zainteresowanej może dojść do wykorzystania jej wizerunku.

  1. Na czym polega ochrona wizerunku w Internecie?
  2. Dlaczego ochrona wizerunku w Internecie jest tak ważna?
  3. Jak zapobiec działaniu, jakim jest rozpowszechnianie wizerunku w sieci?

Zastanówmy się zatem, czym jest tak naprawdę ochrona wizerunku w sieci.

Na czym polega ochrona wizerunku w Internecie?

Ochrona wizerunku w sieci obejmuje działania, które doprowadzić mają do usunięcia nielegalnych lub będących naruszeniem dóbr osobistych człowieka treści z przestrzeni Internetu. Wizerunek chronią przepisy polskiego kodeksu cywilnego. Na jego podstawie oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych firmy, zajmujące się ochroną wizerunku w sieci mogą podejmować odpowiednie działania.

Dlaczego ochrona wizerunku w Internecie jest tak ważna?

Internet kształtuje opinie większości na temat osób publicznych, w szczególności politycznych oraz firm czy celebrytów. Oczywiste jest, że jeśli wizerunek wykonano podczas pełnienia funkcji publicznych może on być wykorzystany. Zdarza się jednak że zostaje on użyty w sposób nielegalny – wtedy warto się bronić, korzystając z ochrony wizerunku. Dzięki temu rozpowszechnienie wizerunku lub nielegalne wykorzystywanie go nie będzie miało miejsca bez zgody na rozpowszechnianie wizerunku. Obecnie niemal każdy poszukuje danych właśnie w sieci – przed podjęciem współpracy z firmą, podczas wyborów, szukając informacji o politykach czy nawet przed randką. Z tego powodu warto dbać, aby to, co znajduje się w Internecie nie było nieprawdą i nie rzutowało negatywnie na wizerunek.

Jak zapobiec działaniu, jakim jest rozpowszechnianie wizerunku w sieci?

Dobrym sposobem jest ochrona wizerunku online wykonywana przez profesjonalistów, takich jak na przykład https://czyscimyinternet.pl/. Dzięki działaniu osób wykwalifikowanych można w zgodny z prawem sposób doprowadzić do usunięcia z Internetu obraźliwych treści, pirackich plików lub nielegalnych informacji. Podjęcie takich działań gwarantuje, że wyszukanie imienia i nazwiska w Internecie nie sprawi, że pojawią się fałszywe dane na temat konkretnej osoby. Dbałość o wizerunek samodzielnie może okazać się bardzo trudne i niemal niemożliwe, dlatego warto podjąć współpracę z rzetelną i wykwalifikowaną firmą.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje