czwartek, 19 listopada 2020 10:35

Jak dobrać najlepszy olej silnikowy do naszego auta?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dobrać najlepszy olej silnikowy do naszego auta?

Aby sprawnie funkcjonował, nasz samochód potrzebuje nie tylko odrobiny delikatności ze strony kierowcy, ale również sprawnych części i świeżych płynów eksploatacyjnych. Jak więc wybrać najlepszy olej silnikowy dla modelu który posiadamy? Na czym powinniśmy się skupić?

1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oleju silnikowego?

2. Jak dobrać olej do konkretnego auta?

3. O czym pamiętać przy zakupie oleju silnikowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oleju silnikowego?

Aby auto było sprawne i cieszyło się dobrym stanem technicznym nie wystarczy jedynie regularnie zmieniać w nim płynów eksploatacyjnych, w tym oleju. Musimy również zadbać o to, aby były to produkty dobrej jakości, dopasowane do marki i modelu samochodu, jakim na co dzień się poruszamy. Jednym z najważniejszych parametrów oleju silnikowego jest jego lepkość, która określa łatwość, z jaką jedna warstwa oleju płynie po poprzedniej. Im bardziej lepki płyn, tym oczywiście proces ten jest bardziej utrudniony i zachodzi wolniej. Istotne jest również to, w jakiej temperaturze będziemy w stanie wykorzystać dany olej. Na każdym produkcie tego typu znajdziemy specjalne oznaczenie, na przykład 5W/40. Pierwsza liczba wskazuje, w jak niskiej temperaturze jest w stanie pracować dany olej, natomiast druga wskazuje na jego cieplne maksimum.

Jak dobrać olej do konkretnego auta?

Aby dobrać odpowiednie oleje samochodowe Śląsk, musimy być w stanie nie tylko rozróżnić właściwości konkretnego produktu po oznaczeniu na opakowaniu, ale również dopasować je do naszego samochodu. Każde auto ma swoją własną specyfikację i określenie przez producenta, jaki rodzaj oleju będzie się w nim najlepiej sprawdzał. Z tego powodu dobrze jest zajrzeć do instrukcji naszego modelu, zanim wybierzemy się po zakup lub poproszenie o pomoc już będąc w sklepie. Jeżeli wybierzemy dobre miejsce, sprzedawca również będzie w stanie nam doradzić, jaki olej będzie odpowiedni.

O czym pamiętać przy zakupie oleju silnikowego?

Wybierając olej silnikowy powinniśmy pamiętać że jego właściwości są ściśle dopasowane do konstrukcji i możliwości silnika, jaki znajduje się pod maską naszego auta. Dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni, lepiej nie próbować na chybił trafił, a po prostu poprosić o radę profesjonalistę, na przykład mechanika w warsztacie. Dodatkowo warto również rozważyć samą jakość produktu - im lepszy olej wybierzemy, tym lepiej dla naszego auta. Gdy więc już nadejdzie ten moment, kiedy będzie trzeba dokonać wymiany, pamiętajmy że na oleju nie warto oszczędzać.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje