piątek, 22 listopada 2019 10:06

Jak skutecznie pozbyć się żylaków? Ekspert flebolog radzi

Autor Mateusz Łysik
Jak skutecznie pozbyć się żylaków? Ekspert flebolog radzi

Nie zawsze pamiętamy, że ładne nogi to zdrowe nogi. Żylaki nóg to opuchnięte, powiększone żyły, które mają zwykle niebieski lub ciemnofioletowy kolor i obejmują powierzchnię kończyn dolnych. Żylaki to niestety nie tylko problem estetyczny. Mogą być poskręcane i wypukłe, często powodują ból, opuchliznę nóg i uczucie ich zmęczenia.

Zaawansowane żylaki mogą prowadzić do przykrych powikłań, dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania żylaków, powinny stosować odpowiednią profilaktykę i porozmawiać z lekarzem o dostępnych, najbezpieczniejszych metodach leczenia. Dowiedz się, dlaczego powstają żylaki i jak się ich pozbyć.

Co może sprzyjać powstaniu niewydolności żylnej?

Mogą być to uwarunkowania genetyczne, styl życia - zła dieta, brak ruchu, nadużywanie sauny, gorących kąpieli, częste opalanie, otyłość, palenie papierosów oraz stosowanie preparatów hormonalnych. Częściej na tą przypadłość zapadają kobiety niż mężczyźni.

Dlaczego żylaki należy leczyć?

Żylaki sprzyjają powstawaniu powikłań, które mogą wpływać na pogorszeniu stanu zdrowia, a w szczególnej sytuacji mogą doprowadzić do zgonu! Powstałe w poszerzonych splotach żylnych skrzepliny, mogą ulec oderwaniu, przemieszczeniu się z prądem krwi do płuc, serca, powodując pogorszenie funkcji tych narządów.

Czynnikiem, który decyduje o wyborze sposobu leczenia jest przede wszystkim poziom zaawansowania choroby, jak również indywidualne predyspozycje pacjenta.

Konsultacja z flebologiem pozwala ocenić stan naczyń krwionośnych i przewidzieć dalsze rokowania dotyczące efektów leczenia.

Dlaczego warto wybrać odpowiedniego specjalistę?

Wybór najwyższej klasy specjalisty gwarantuje nam skuteczne pozbycie się problemu jakim są żylaki. Klinika Leczenia Żył Orawczyk w Nowym Sączu, to miejsce stworzone z myślą o pacjentach i ich zdrowiu. Klinika oferuje nowoczesne metody leczenia żył, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentowi atmosferę.

Dr Tomasz Orawczyk, założyciel kliniki, to chirurg naczyniowy, flebolog posiadający specjalistyczne wykształcenie oraz ponad 20 letnią praktykę zawodową. Swoje bogate doświadczenie zdobył w trakcie pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Katowicach-Ochojcu oraz w Małopolskim Centrum Sercowo-Naczyniowym, Polsko-Amerykańskich Klinik. Dr Tomasz Orawczyk to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie leczenia żylaków technikami małoinwazyjnymi. Jako pierwszy lekarz na terenie południowej Polski oraz jako trzeci w Polsce przeprowadził nowatorski zabieg klejenia żył VenaSeal. Wykonał ponad 500 zabiegów technikami laserowymi, ponad 100 techniką klejenia żył (VenaSeal), ponad 3000 techniką Skleroterapii i Echoskleroterapii oraz ponad 5000 zabiegów Miniflebektomii.

Klinika Orawczyk

Skuteczne metody leczenia żylaków

Jeśli lekarz stwierdzi u nas początek przewlekłej niewydolności żylnej, zaleci metodę leczenia i zapobiegania rozwojowi choroby. Klinika Orawczyk oferuje najnowocześniejsze i nieinwazyjne metody leczenia żylaków:

  • Laserowa ablacja metodą fal radiowych Closure Fast - leczenie żylaków prądem o częstotliwości fal radiowych należy do jednych z najbardziej nowoczesnych i małoinwazyjnych metod. Z każdym rokiem zyskuję coraz to większe uznanie w świecie medycznym, przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność.
  • VenaSeal - System zamykania żylaków VenaSeal to wyjątkowa, mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków umożliwiający pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.
  • Usuwanie żylaków systemem Flebogrif® - najnowsze osiągniecie w terapii żylaków kończyn dolnych. Metoda Flebogrif® jest połączeniem dwóch mechanizmów prowadzących do zamknięcia światła naczynia żylnego, a mianowicie oddziaływania mechanicznego i w efekcie uszkodzenia śródbłonka naczyniowego oraz na chemicznych właściwościom podawanej substancji.
  • Skleroterapia naczyń żylnych (pajączków żylnych, żył siatkowatych, żylaków kończyny dolnej) - to metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych. Skleroterapia to jedna z najbardziej uniwersalnych i bezpiecznych metod leczenia chorób żył.

Orawczyk - KLINIKA LECZENIA ŻYŁ

Nowy Sącz ul. Jana Kilińskiego 80

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej: tel. 601 493 493

Z nami skutecznie i bezpiecznie pozbędziesz się żylaków.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka