piątek, 28 czerwca 2019 12:36

Jak tanio wypożyczyć auto z wypożyczalni samochodów?

Autor (red)
Jak tanio wypożyczyć auto z wypożyczalni samochodów?

Wybierasz się na wakacje i chcesz zadbać o komfort podróży wypożyczając samochód? To świetny pomysł!

Samochód na własność pozwala na podróżowanie we własnym tempie i na własnych zasadach. Obawiasz się jednak, że taka usługa wiąże się z dużymi kosztami? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Dzielimy się w nim sposobami na tani wynajem samochodu.

Poznaj rynek i wybierz korzystną cenowo ofertę

Po pierwsze, poświęć czas na research i dokładnie zapoznaj się z rynkiem wynajmu samochodów. Ceny tej usługi mogą się znacząco różnić w tym samym mieście. Nie wybieraj więc pierwszej lepszej oferty. Najkorzystniejsze ceny zaoferuje duża firma, która ma już doświadczenie na rynku. Będzie mogła ona sobie pozwolić na zaproponowanie klientom bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych cen.

Zarezerwuj samochód wcześniej

Wczesna rezerwacja samochodu może naprawdę wpłynąć na obniżenie kosztów całej usługi. Ceny wynajmu bardzo różnią się poza sezonem. Jeśli wiesz już dokładnie, w jakim terminie będziesz potrzebował pojazdu, nie zwlekaj i zarezerwuj go jak najszybciej. Wczesna rezerwacja może wiązać się dodatkowo ze specjalnymi obniżkami.

Aby szybko i sprawnie zarezerwować samochód, najlepiej dokonać tego drogą internetową. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://carfree.pl/ i uzupełnisz dane w formularzu. Wcześniejsza rezerwacja da Ci również możliwość wyboru spośród bardzo wielu modeli samochodów.

Zrezygnuj z dodatkowego wyposażenia samochodu

Jeśli chcesz ograniczyć koszty wynajmu samochodu do minimum możesz zrezygnować z dodatkowego wyposażenia samochodu. Firmy, wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców, oferują doposażenie pojazdów w sprzęt LCD, nawigację czy foteliki dla dzieci.

Pamiętaj o zasadach eksploatacji pojazdów

W umowie, jaką podpiszesz z wypożyczalnią, określone są dokładnie zasady eksploatacji pojazdu. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, zapoznaj się z nimi i miej na uwadze, żeby żadnych nie pominąć. Nieprzestrzeganie ich wiązać się może z obciążeniem dodatkowymi kosztami. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Rent a car w Kielcach – warunki wynajmu pojazdów".

Motoryzacja - najnowsze informacje