sobota, 2 maja 2020 11:56

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Autor Głos 24
Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Podczas wyboru odpowiedniego biura nieruchomości, warto sprawdzić, czy posiada ono opublikowane pochlebne opinie od klientów. Sprawdźmy, za co jest chwalone i przeprowadza większe ilości transakcji.  Ważny jest również wygląd samej strony internetowej i treść ofert na niej umieszczonych. Pozwoli to nam na ocenę, czy mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy chcą odpowiadać na potrzeby swoich klientów, czy też może wręcz przeciwnie, patrzą wyłącznie na większy zarobek.

Zapytajmy, co możemy otrzymać w ramach zawarcia współpracy

Warto poddać sprawdzeniu, co agencja zaoferuje nam w ramach podjętej współpracy. Obecnie poza oczywistym skojarzeniem klienta kupującego ze sprzedającym, biuro nieruchomości może nam zaproponować wiele działań mających za zadanie przyspieszyć proces sprzedaży. Będą to chociażby: nagrywanie z pomocą drona, wirtualny spacer, home staging, sesja fotograficzna, jak i wiele innych. Istotne jest, aby biuro prowadziło współpracę ze specjalistami z różnorodnych dziedzin. Stanowi to gwarancję przygotowania naszej nieruchomości, która wyróżni się w sieci, przez co zyska zainteresowanie wśród różnych potencjalnych kupujących klientów.

Zwróćmy uwagę na treść i rodzaj umowy o pośrednictwo

Sprawdźmy, czy wybrane biuro nieruchomości posiada przygotowaną już profesjonalną umowę, jasno określone wynagrodzenie, warunki współpracy, jak i działania, które będzie podejmować w ramach trwania podpisanej umowy. Jako klienci możemy podpisywać umowy otwarte, albo umowy na wyłączność. Druga opcja daje nam pewność, iż agencja nieruchomości weźmie odpowiedzialność za działania, których się podejmie. Inwestuje pieniądze i czas w naszą nieruchomość, celem osiągnięcia jak najwyższej ceny jej sprzedaży.

Wybranie skutecznej agencji to gwarancja oszczędności czasu

Weźmy pod uwagę, iż dokonując wyboru skutecznego biura nieruchomości, będziemy w stanie zaoszczędzić dużo czasu mającego związek z pokazywaniem nieruchomości, ciągłym odbieraniem telefonów, kompletowaniem dokumentów i negocjowaniem. Dobry agent nieruchomości pomoże nam w zaplanowaniu poszczególnych elementów, zrelacjonuje cały proces sprzedaży, zaś.na końcu zadba o właściwe dokumenty potrzebne celem sfinalizowania transakcji u notariusza.

Kupujemy mieszkanie w Olsztynie

Nasz wybór padł na biuro nieruchomości grupacdf - zwielu powodów najważniejsz to to że w 1 miejscu mogli nam załatwić wszystko..od kredytu po znalezienie odpowiedniego mieszkania. Wiem,  że obsługują też nieruchomości z Iławy  jak i Mrągowa.

Chcesz kupić czy sprzedać mieszkanie?

Rynek nieruchomości w naszym kraju ma się całkiem dobrze. Pomimo ciągle rosnących cen mieszkań, zainteresowanie kupnem własnych czterech kątów nie spada, również z myślą o wynajmowaniu. Nieruchomości ciągle chętnie kupujemy na kredyty. Zaciągamy je na coraz bardziej pokaźne kwoty. Na ogół jest to przedział pomiędzy 200 a 500 tysięcy złotych. Kredyty o takiej wartości to aż 81 procent spośród wszystkich hipotek udzielanych na początku bieżącego roku. Zwiększyło się także zainteresowanie znacznie większymi sumami.

Według Biura Informacji Kredytowej do marca zaciągnęliśmy kredyty hipoteczne na ponad 54,6 mld złotych, czyli l 14 procent więcej, aniżeli w analogicznym okresie z poprzedniego roku, z czego ponad 23 mld złotych udzielono ze wsparciem ekspertów ze Związku Firm Pośrednictwa Finansowego. Czy takie tendencje utrzymają się do końca tego roku? Jaka przyszłość czeka tych, którzy szykują się właśnie do zakupienia własnych czterech kątów. Czy finansowanie będzie obecnie trudniejsze do uzyskania? Na co powinni być przygotowani przyszli kredytobiorcy?

Już jest drogo, a czy będzie jeszcze drożej?

Rok 2019 na rynku mieszkań zakończył się wzrostem, zarówno jeśli chodzi o same ceny nieruchomości (taką tendencję można zaobserwować już od dłuższego czasu), jak i o liczbę lokali, które oddawane są do użytku. Jeśli chodzi o drugą kwestię, w roku 2019 na rynek trafiło aż 164 tysiące nowych mieszkań, zatem o 11 procent więcej, aniżeli miało to miejsce przed rokiem. Jeśli chodzi o największe w Polsce aglomeracje, to różnica ta nie jest aż tak zauważalną, gdyż można zaobserwować tendencję przenoszenia podaży do regionalnych miast, gdyż tam także jest popyt rosnący. Sporo wskazuje na to, iż taki trend utrzyma się także do końca 2020 roku, co zauważają ostatnimi czasy eksperci rynku nieruchomości.

Według danych, które zostały zebrane przez Rentier i Expandera, spośród przeanalizowanych największych w Polsce miast, średni wzrost cen ofertowych mieszkań w listopadzie wynosił około 13 procent, a rekordzistami są takie miasta, jak: Kraków i Gdańsk, gdzie ceny nieruchomości wzrosły najwięcej.

Rośnie stopa życiowa Polaków, ale drożeją też mieszkania

Deweloperzy, jak i inwestorzy, którzy udostępniają na rynku mieszkania, wzrosty cen nieruchomości tłumaczą przede wszystkim podniesieniem się stopy życiowej naszych rodaków, jak i wzrostem ich dochodów. Niemniej jednak, czy statystycznego Kowalskiego będzie stać na własne mieszkanie? Koszty zakupu nowego mieszkania rosną dużo szybciej, aniżeli otrzymywane wynagrodzenia, zaś nic nie wskazuje na to, aby taka tendencja w tym roku się odwróciła. Zmianę podlega siła nabywcza Polaków i tym samym pogarsza się dostępność mieszkań. Na przykład celem zakupu mieszkania mającego powierzchnię 50 m2 w większym mieście, jeszcze 3 lata temu trzeba było wydać około 90 procent pensji netto, obecnie jest to już niestety 101 procent pensji.

Potrzebujesz pomocy w wyborze kredytu ?

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego? To chyba jedna z najbardziej podstawowych spośród wątpliwości wszystkich osób, które przygotowują się do rozpoczęcia procesu kredytowego. Praktycznie każdy, kto zgłasza się o pomoc do doradcy kredytowego, często zastanawia się również, czy najtańszy na rynku kredyt hipoteczny będzie również tym najbardziej korzystnym. Po pierwsze potencjalny kredytobiorca ma także problem polegający na tym, iż nie wie o co ma w ogóle zapytać wspomnianego doradcę kredytowego i w jaki sposób ma się przygotować do planowanego z nim spotkania.

Odpowiednio wybrany doradca kredytowy powinien posiadać szeroki zakres wiedzy podparty długoletnim doświadczeniem w branży finansowej. Kontakt z ludźmi, jak i pomoc bezpośrednia w procesie starania się o kredyt hipoteczny powinien być dla niego olbrzymią satysfakcją.

Większość spośród osób zwracających się do doradców kredytowych, nie ma żadnego doświadczenia w wyborze kredytów hipotecznych. Kalkulator internetowy znajdujący się w sieci jest na ogół jedynym, niemniej jednak błędnym źródłem informacyjnym. Dlatego też warto skorzystać z pomocy takiego specjalisty. Z wiedzy na dzień dzisiejszy wynika, iż zawód doradcy kredytowego wykonuje w naszym kraju ok. 30 tysięcy osób. Niezwykle istotne będzie zatem, aby dokonać właściwego wyboru, gdyż doradca kredytowy może tak samo nam pomóc, jak i przeszkodzić w tak poważnej decyzji, jaką jest kredyt hipoteczny. Na szczęście to my podejmujemy decyzję, kto będzie nam pomagał.

Jeśli zastanawiasz się, o co zapytać doradcę kredytowego, przyda ci się zestaw konkretnych pytań, które możesz mu właśnie zadać.

O co możemy zapytać doradcę kredytowego w czasie pierwszego spotkania?

O co można zapytać w czasie pierwszego spotkania z doradcą kredytowym? Przede wszystkim powinniśmy poprosić, aby nasz rozmówca opowiedział o własnym doświadczeniu zawodowym. Dlaczego jest to tak istotne? Działa to identycznie, jak w każdym innym biznesie. Na ogół ekspertem w konkretnej dziedzinie stajemy się w momencie, kiedy posiadamy minimum kilkuletnie doświadczenie. Jeżeli doradca we własnym CV posiada kilkaset spraw kredytowych, to zapewne wie już całkiem sporo. Jeżeli pomyślimy w tym momencie, iż każdy z nas przecież kiedyś zaczynał, to absolutnie mamy rację. Niektórzy nawet zaczynają swoją karierę od innej, aniżeli ta docelową. Takie osoby, zanim wejdą na rynek jako eksperci od nieruchomości i kredytów, będą musiały pracować na swój sukces co najmniej kilkanaście lat w tymże sektorze, zdobywając tak cenne przecież doświadczenie. Najgorsze zatem co może się wydarzyć to sytuacja, kiedy ktoś będzie się dopiero uczył właśnie na naszej sprawie.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy może z wtórnego? Co się nam bardziej opłaci?

Zakup mieszkania jest istotną decyzją finansową w życiu większości ludzi. Już na samym początku musimy dokonać wyboru, czy lepiej będzie nabyć nieruchomość z rynku wtórnego, czy może jednak z pierwotnego?

Rynek pierwotny a rynek wtórny

Na rynku wtórnym można nabyć nieruchomości, które były używane już przez kogoś innego, za pośrednictwem biur nieruchomości, albo w sposób bezpośredni od właściciela. Nieruchomości takie są na ogół już urządzone i wykończone, co nie każdemu przypadnie do gustu.

W wypadku pierwotnego rynku nieruchomości są zupełnie nowe, a jedną spośród stron transakcji będzie za każdym razem inwestor, czyli spółdzielnia albo deweloper. Z którego rynku lepiej kupić nieruchomość? Na takie pytanie na pewno pomogą nam odpowiedzieć wady i zalety rynku pierwotnego i wtórnego.

Jakie zalety mają nieruchomości z rynku wtórnego?

Jedną spośród zalet kupowania nieruchomości z rynku wtórnego będzie to, iż możliwie jest szybkie zrealizowanie transakcji. Poza tym istnieje także możliwość poddania sprawdzeniu w krótkim czasie nieruchomości, ponieważ mieszkanie może być być wyposażone, wyremontowane i zaprojektowane. Wartym podkreślenia pozostaje fakt, iż mieszkania w starszym budownictwie są sporo tańsze, ponieważ wymagają remontu, zaś budynek nie prezentuje się atrakcyjnie. Jeśli cena wydaje się nam być nadal nazbyt wysoka, można zawsze próbować negocjacji.

Jakie wady mają nieruchomości z rynku wtórnego?

Wadą tegoż rynku będzie to, iż mieszkania nierzadko są dosyć stare, zatem wymagają przeprowadzenia remontu, a więc i nakładów finansowych. Dodatkowy problem to ocena stanu technicznego, podczas której nie zawsze zobaczymy wszystkie wady i usterki.

Na wtórnym rynku koszty utrzymywania nieruchomości są znacznie wyższe, aniżeli w wypadku rynku pierwotnego, ponieważ posiadają one mało wydajne i stare instalacje elektryczne, jak również dużo trudniej je ogrzać, co wiąże się z większymi opłatami.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje