wtorek, 8 września 2020 07:02

Jak wybrać dobrego organizatora obozu zimowego?

Autor Głos 24
Jak wybrać dobrego organizatora obozu zimowego?

Dopiero co skończył się okres letnich wyjazdów, a już planowane są kolejne. Ogromną popularnością w naszym kraju cieszą się obozy zimowe. Mimo iż zostało do sezonu jeszcze kilka miesięcy, nie powinno się zostawiać ich organizacji na ostatnią chwilę. Należy także pamiętać, że atrakcyjna cena nie zawsze musi iść w parze z wykwalifikowaniem instruktorów i trenerów. Jak więc wybrać organizatora obozu zimowego? Na co zwrócić uwagę?

  1. Kto może opiekować się dziećmi na obozie zimowym?
  2. Na co zwrócić uwagę w programie zajęć?
  3. Wyżywienie i zakwaterowanie dzieci

Kto może opiekować się dziećmi na obozie zimowym?

Naszymi dziećmi na obozie będą opiekować się instruktorzy i wychowawcy. Tymi drugimi może zostać praktycznie każda osoba, która ukończyła odpowiednie kursy przygotowawcze, zatwierdzone dodatkowo przez Kuratorium Oświaty. Instruktorami mogą natomiast zostać osoby, które są trenerami poszczególnych sportów lub harcerstwa. Na tematycznych obozach zimowych kadrę stanowią przeważnie osoby z grona pedagogicznego, ponieważ znacznie łatwiej jest się im porozumieć z dziećmi i znają ich potrzeby.

Odpowiedni organizator, który ma renomę i może pochwalić się wieloma zorganizowanymi obozami. Ponadto potrafi zaprosić do udziału gości, którzy prowadzą warsztaty bardzo często przy użyciu sprzętu profesjonalnego. Jedną z takich szkół gdzie warto zorganizować zimowy obóz dla dzieci jest https://deski.org, która w swoich szeregach ma najlepszych instruktorów i opiekunów.

Na co zwrócić uwagę w programie zajęć?

Szukając biura, które organizuje zimowe obozy dla dzieci, należy dokładnie przejrzeć ofertę firmy. Przede wszystkim dobry organizator zapewnia bardzo dużo zajęć i atrakcji oraz mało czasu wolnego. W ten sposób dzieci nie mają nawet czasu zatęsknić za rodzicami. Dodatkowym atutem jest to, że nie wpadają im do głowy niebezpieczne pomysły. Każdy organizator ma także obowiązek powiadomić rodziców, co ich dzieci powinny wziąć na wyjazd.

Wyżywienie i zakwaterowanie dzieci

Bardzo istotny podczas wyjazdu na obóz jest podział dzieci na grupy wiekowe. Dzięki temu wrażliwy maluch będzie mógł być zabezpieczony przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Bardzo często firmy i biura zabierają najmłodsze dzieci w całkiem inne miejsca niż młodzież. Warto także zwrócić uwagę na wyżywienie. Nie powinno ono być zbyt eksperymentalne, dlatego też menu zazwyczaj opiera się na tradycyjnych potrawach. Ponadto wszystkie dania muszą być przyrządzane na miejscu, a nie zamawiane z zewnętrznej firmy, aby było jak najświeższe.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje