poniedziałek, 9 maja 2022 12:29

Jak znaleźć idealny magazyn do wynajęcia?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak znaleźć idealny magazyn do wynajęcia?

Większość firm, zwłaszcza działających w obszarze szeroko rozumianego handlu, na jakimś etapie swojego rozwoju potrzebuje przestrzeni magazynowej. Solidny magazyn jest niezbędny, aby ulokować dobra materialne, składować i przemieszczać zapasy, a także zabezpieczyć cenny towar przed utratą. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w Polsce jest ogromne, a rynek usług wynajmu bije prawdziwe rekordy. Popyt na magazyny rośnie z roku na rok, a eksperci przewidują, że trend wzrostowy utrzyma się jeszcze przez długi czas. Szukasz przestrzeni do zmagazynowania towarów, nowoczesnej hali przemysłowej lub hali produkcyjnej z pełnym zapleczem socjalno-biurowym? Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę decydując się na współpracę z firmą oferującą wynajem hal magazynowych.

Jakie cechy powinien mieć dobry magazyn?

Szukając hali magazynowej do wynajęcia powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jej cenę, ale i na szeroko pojętą infrastrukturę techniczną, bo to właśnie ona decyduje o komforcie prowadzenia biznesu. Najogólniej rzecz ujmując, hala magazynowa powinna zapewniać z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej – sprawne operowanie przechowywanymi w niej dobrami. W praktyce bardzo ważna jest możliwość szybkiego wyszukiwania towarów, ich przemieszczania oraz za- i wyładunku. Magazyn powinien być wyposażony w funkcjonalne regały i inne akcesoria, które ułatwią rozmieszczenie towarów. Bardzo ważny jest również standard wykonania samego obiektu. Podstawą jest stabilna, wytrzymała i prawidłowo wykonana konstrukcja, która ochroni przed czynnikami zewnętrznymi. Nowoczesne magazyny oferują nie tylko wygodne miejsce do składowania towarów, ale także osobno wydzieloną powierzchnię biurową oraz zaplecze socjalne dla pracowników. Elementem wyposażenia nowoczesnych obiektów bardzo często jest też monitoring, systemy przeciwpożarowe czy elementy systemów kontroli dostępu. Kluczowym kryterium przy wyborze przestrzeni magazynowej jest kwestia jej lokalizacji. Najbardziej pożądane są hale magazynowe położone w niewielkiej odległości od autostrady lub drogi ekspresowej. Dzięki dobrej lokalizacji nie będzie problemów z dystrybucją towarów, a także ze znalezieniem chętnych do pracy. Profesjonalny magazyn powinien być wyposażony w wyodrębnione miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych i rampy. Warto podkreślić, że tak naprawdę forma, wielkość i wyposażenie magazynu są w pełni uzależnione od od charakteru prowadzonego biznesu. Dlatego wybierając magazyn powinniśmy już na samym początku określić, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Hale przemysłowe i produkcyjne szyte na miarę

Przy podejmowaniu decyzji o wynajmie obiektu produkcyjnego czy przemysłowego musimy dokładnie sprawdzić, czy będzie on pasował do charakteru prowadzonego przez nas biznesu. Ciekawą propozycję ma na przykład marka BTS-Development, jeden z najbardziej cenionych ekspertów branżowych z dziedziny hal magazynowych, przemysłowych i produkcyjnych. Firma specjalizuje się w budowie na wynajem obiektów produkcyjno-magazynowych, socjalno-biurowych oraz technicznych „uszytych” zgodnie z wymaganiami przyszłego najemcy. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencji, jest doskonała znajomość w zakresie funkcjonalności obiektów oraz kosztów eksploatacyjnych, a także  wysoki standard wykończenia. Firma oferuje kompleksową usługę od projektu (dopasowanego do potrzeb klienta), przez budowę hali, wynajem i sprzedaż. Inwestycje realizowane przez BTS-Development są nowoczesne oraz dostosowane do wymogów współczesnych przedsiębiorstw sektora przemysłowego i produkcyjnego. Firma specjalizuje się w formule build-to-suit, w której hale przemysłowe i produkcyjne są „szyte na miarę” – oznacza to, że hala produkcyjna, magazyn czy hala przemysłowa może być zbudowana w oparciu o unikatowe potrzeby klienta. Przewagę konkurencyjną zapewnia marce posiadanie własnego banku ziemi pod przyszłe inwestycje, co gwarantuje krótki termin realizacji projektów (zwykle w zakresie 8 do 12 miesięcy).

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje