środa, 28 sierpnia 2019 13:30

Jak zorganizować udany wyjazd firmowy w nieznane?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zorganizować udany wyjazd firmowy w nieznane?

Wyjazdy firmowe są dziś chętnie organizowane przez wiele firm. Nic w tym dziwnego, taki event pozwala bowiem lepiej zintegrować pracowników, nagrodzić ich wkład w rozwój firmy oraz zachęcić do dalszej, efektywnej pracy. Bez względu na to, czy zdecydujemy się zorganizować wyjazd na terenie Polski, czy też wyślemy pracowników do egzotycznego kraju, jego przygotowanie wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i zaangażowania.

Kompleksowa organizacja imprez - wybór miejsca wydarzenia

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, gdzie chcemy i możemy wysłać pracowników. Na wybór miejsca wyjazdu w dużej mierze wpływa budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na wydarzenie. Jeśli jest on skromny, nie ma co porywać się z motyką na księżyc i planować wyprawy na egzotyczną wyspę, tylko wybrać fajną krajową lokalizację, w której nasi pracownicy i tak będą się świetnie bawili.

Wybierając miejsce położone w sporej odległości od siedziby firmy i miejsca zamieszkania pracowników musimy także zadbać o transport. Dobrym wyborem będzie wynajęcie autokaru, który dowiezie całą grupę na miejsce wydarzenia. Autokar jest świetnym rozwiązaniem, gdyż pozwala wykorzystać czas przeznaczony na podróż i rozpocząć integrację uczestników już od pierwszych chwil trwania imprezy.

Kiedy najkorzystniej zorganizować wyjazd integracyjny? Termin wydarzenia

Kompleksowa organizacja imprez firmowych wymaga ustalenia optymalnego czasu, w którym odbędzie się wydarzenie. Warto zaplanować je na czas, w którym wiemy, że możemy pozwolić sobie na zrobienie małej przerwy w pracy. Z pewnością nie warto realizować wyjazdu, w którym weźmie udział większość pracowników na wzmożony okres pracy, gdyż będzie to generowało niepotrzebne straty dla firmowego budżetu.

Z dużą ostrożnością należy także podchodzić do organizowania wyjazdu integracyjnego w okresie wakacyjnym. Są to bowiem miesiące dla większości ludzi, a których planują własne wyjazdy i aktywności. Istnieje więc ryzyko, że nasz wyjazd będzie wymuszał na niektórych zmianę wakacyjnych planów lub po prostu nie zostanie tak doceniony, jak w okresie, kiedy większość ludzi swój wolny czas spędza w domu.

Kompleksowa organizacja imprez a atrakcje

Organizując wyjazd integracyjny dla pracowników nie należy także zapominać o zaplanowaniu atrakcji. Ich obecność pozwoli ubarwić przebieg eventu oraz uatrakcyjnić czas spędzony w firmowym gronie. W zależności od budżetu możemy zdecydować się na bardziej spokojne formy aktywności takie, jak m. in. zorganizowanie występu muzycznego, zaproszenie uczestników do egzotycznej restauracji, degustacja wina lub wspólny seans filmowy w kinie.

Aktywni pracownicy żądni nowych wrażeń z pewnością docenią natomiast takie aktywności, jak skok ze spadochronem, wyprawa na ściankę wspinaczkową, skok na bungee, rejs żaglówką po jeziorze, wizyta w escape roomie i wiele innych. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby łączyć ze sobą różne atrakcje tak, aby zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia.

Nie ulega wątpliwości, że organizacja każdej imprezy firmowej wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Firmy, które nie czują się na siłach w tej dziedzinie powinny oddać planowanie swojego wyjazdu firmowego wyspecjalizowanej agencji eventowej, dla której kompleksowa organizacja imprez nie ma żadnych tajemnic.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje