sobota, 10 sierpnia 2019 10:19

Jak zostać policjantem w 2019 roku?

Autor Głos 24
Jak zostać policjantem w 2019 roku?

Kariera w Policji to marzenia wielu chłopców, którzy potem podejmują próbę dołączenia w jej szeregi. Rekrutacja jest wymagająca i trzeba się do niej solidnie przygotować, gdyż każdy z nich jest punktowany, a od ilości punktów zależy w tej jednostce.

Jak wyglądają testy do Policji? Wszystkich kandydatów, zarówno przeszłych jak i obecnych zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Jak wygląda praca w Policji?

Funkcjonariusze służą społeczeństwu i muszą zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw oraz konieczności ochraniania obywateli, nawet kosztem własnego bezpieczeństwa.

Obowiązki funkcjonariusza Policji:

 1. Ochrona obywateli państwa;
 2. Przeciwdziałanie przestępstwom;
 3. Poszukiwanie osób podejrzanych o przestępstwa oraz zaginionych;

To tylko jedne z wielu obowiązków, które na co dzień podejmuje policjant.

Jak wygląda rekrutacja?

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy – TSF, TWO, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną.  Każdy z etapów jest wyzwaniem, któremu sprostają tylko dobrze przygotowani kandydaci a najlepsi zostaną przyjęci w szeregi Policji.

 1. Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to podstawa w pracy policjanta. Musi być zawsze gotowy do podjęcia działania, które często wiąże się z koniecznością użycia siły fizycznej.

Jeżeli nie masz odpowiedniej kondycji musisz solidnie przygotować się do egzaminu. Na kilka miesięcy przed egzaminem zacznij biegać i trenować na siłowni, to zapewni łatwe zaliczenie egzaminu.

Na ukończenie egzaminu, każdy kandydat ma 1 minutę i 41 sekund. Im  szybciej ukończy się tor przeszkód, tym więcej punktów można uzyskać.

Jakie ćwiczenia są na egzaminie fizycznym?

 • Bieg po kopercie;
 • Brzuszki;
 • Przewroty – w przód i w tył;
 • Rzut piłką lekarska;
 • Skok przez ławkę;
 • Przenoszenie manekina.
 1. Test Wiedzy Ogólnej - TWO

Świadomość i znajomość prawa pozwala policjantowi na egzekwowanie prawa w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Pytania mogą dotyczyć:

 • Trójpodziału władzy;
 • Bezpieczeństwa publicznego
 • Funkcjonowania Policji i jej struktur;
 • Ustaw i aktów prawnych związanych z organem Policji

Opracowane arkusze pozwolą Wam na skuteczną naukę do egzaminu. Wszystkie pomoce znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

 1. Test psychologiczny

Wysoka odporność psychiczna to jedna z cech determinująca dobrego policjanta. Testy psychologiczne weryfikują różne aspekty osobowości i pozwalają określić, czy kandydat nadaje się do pełnienia służby w Policji.

 1. Rozmowa kwalifikacyjna (daw. „wywiad zorganizowany”)

Zaskakujące pytania komisji nie powinny być szokiem dla kandydata. Członkowie komisji egzaminacyjnej to profesjonaliści, którzy potrafią zachwiać każdym kandydatem. Podstawą jest trzymanie fasonu i spokojne odpowiadanie na wszystkie pytania.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje