wtorek, 23 listopada 2021 11:47

Podhalański hokej- już w styczniu kolejne starcie

Autor Edyta Sowa
Podhalański hokej- już w styczniu kolejne starcie

Na Podhalu hokej jest ważny, a kibicowanie miejscowemu klubowi to niemal tradycja. W Polsce mamy tylko 9  ligowych drużyn hokeja. Mecze hokejowe, które odbyły się w grudniu były dla "Szarotek" raz lepsze, raz gorsze. Co przyniesie nowy rok?. Po przerwie klub wraca do gry. Pierwsze starcie już 7. stycznia z Zagłębiem Sosnowiec, na Sportowej Hali Miejskiej w Nowym Targu.

Z początkiem grudnia miejscowa drużyna podejmowała zespół Ciarko STS Sanok w Nowym Targu i mimo, ubytków kadrowych nowotarżanie zagrali bardzo dobrze i dobrym stylu pokonali hokeistów z Sanoka 4:1. Na wyróżnienie w meczu zasłużył Marcin Kolusz, który jest wiodącą postacią zespołu, zdobył wówczas cztery punkty za bramkę, oraz trzy pkt. asysty. Kontuzjowani: Kasper Bryniczka, oraz Dawid Majoch (kontuzjowany z STSem Sanok) nie zagrali w kolejnych meczach.

A były to mecze min.: o tzw. „sześć punktów” jeden z nich odbył się na wyjeździe w Sosnowcu. Tam Szarotki zmierzyły się z Zagłębiem. Było to spotkanie z ich bezpośrednim rywalem w tabeli, oraz walka o miejsce gwarantujące udział w fazie play-off.

Kontuzjowani ostatnich tygodniach zawodnicy: niegrający już od dłuższego czasu Pavel Nowozylov - Rosjanin, który z problemami po kontuzji zmaga się niemal od początku sezonu, przeszedł operację z początkiem grudnia, a później rehabilitacje. Kolejnym zawodnikiem, który musiał opuścić kilka ostatnich spotkań jest wspomniany Dawid Majoch.

Za to kontrakt z podhalańską drużyną, podpisał rosyjski nowy defensor Pavel Yelshansky (wzrost 189cm, waga 90 kg.). Karierę robił głównie w rosyjskich ligach MHL, oraz VHL, natomiast ostatni sezon spędził w Kazachskim, HK.  Zawodnik oficjalnie zadebiutował na meczu wyjazdowym w Katowicach, który odbył się na koniec roku (30.12.2021). Było to zaległe spotkanie z drużyną GKS-u Katowice, z którą drużyna Podhala przegrała 3:1. Przed Szarotkami ponowne starcie z drużyną z Sosnowca, tym razem u siebie, czy uda się wygrać?

Klub w tym roku obchodzi swój jubileusz - 90 lat!

foto. hokej.net

Podhale

Podhale - najnowsze informacje