środa, 23 września 2020 06:09

Karta kredytowa - czy warto ją mieć?

Autor Artykuł sponsorowany
Karta kredytowa - czy warto ją mieć?

Karta kredytowa to doskonały sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego. Coraz więcej osób ma ją w swym portfelu. Zanim dołączymy do tego grona, dowiedzmy się, dlaczego warto płacić kartą kredytową. Jak wybrać najlepszą?

Karta kredytowa to nic innego jak pewien rodzaj pożyczki bankowej. Warunki przypominają w tym przypadku nieco na przykład te, jakie obowiązują przy kredytach gotówkowych. Oczywiście nie należy mylić tych pojęć, gdyż w rzeczywistości są to dwie zupełnie inne usługi. Karta kredytowa to bowiem narzędzie płatnicze, którego używać możemy na co dzień podczas robienia zakupów, czy korzystania z różnego rodzaju usług. Dzięki niej, mamy stały dostęp do źródła pieniędzy i wcale nie musimy się przy tym martwić, że nagle środki się skończą. To właśnie cała magia karty kredytowej. Najpierw kupujemy, a dopiero później spłacamy. Dla wielu z nas jest to niebywale wygodne rozwiązanie. Dowiedzmy się, jak używać karty kredytowej oraz czym właściwie różni się ona od tej zwykłej, debetowej. Gdzie znajdziemy najtańsze karty kredytowe?

Karta kredytowa a debetowa — czym się różnią?

Karta kredytowa bardzo często mylona jest z tą debetową. Rzeczywiście, na pozór, ich funkcje wydają się niemal identyczne. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. Karta debetowa działa bowiem wraz z naszym bankowym kontem osobistym, na którym mamy konkretne środki. Są to nasze pieniądze, które stanowią wyczerpalne źródło, tak, jak na przykład pieniądze w portfelu. Czym jest karta kredytowa? W jej przypadku korzystamy z pieniędzy należących do banku, które następnie musimy spłacić.

Warto wiedzieć, że usługa jest zupełnie bezpłatna, o ile nie przekroczymy wyznaczonego terminu spłaty. W związku z tym, zanim zaczniemy na dobre z niej korzystać, powinniśmy zapoznać się z dokładnymi informacjami jak używać kart kredytowych. Na szczęście jest to bardzo proste i zazwyczaj wygląda to podobnie. Korzystamy z nich przez cały miesiąc, a następnie spłacamy w terminie rozliczeniowym, który ustalany jest przy sporządzaniu umowy. Warto wspomnieć, że można także ustalić odpowiadające nam limity, dzięki którym nie przekroczymy określonej kwoty pożyczonej od banku.

Karta kredytowa — jaką wybrać?

Obecnie niemal każdy bank umożliwia swym klientom wzięcie karty kredytowej. Pamiętajmy jednak, że oferty te mogą mocno się od siebie różnić, dlatego też, zanim zdecydujemy się na którąkolwiek, potrzebne nam będzie szczegółowe porównanie kart kredytowych. Zadajmy sobie jedno ważne pytanie, gdy potrzebna jest nam, karta kredytowa gdzie najłatwiej ją znajdziemy? Odpowiedź jest w tym przypadku naprawdę prosta. Wystarczy sprawdzić aktualny ranking kart kredytowych, by dopasować najlepszą ofertę dla siebie. Wśród wyników znajdziemy dokładnie wyselekcjonowane propozycje, a wśród nich najtańsze karty kredytowe na rynku.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje