poniedziałek, 4 października 2021 12:04

Biskupice. Jechał całą szerokością jezdni na DK94! Zatrzymał go policjant po służbie

Autor Marzena Gitler
Biskupice. Jechał całą szerokością jezdni na DK94! Zatrzymał go policjant po służbie

Kierowca z gminy Biskupice jechał całą szerokością jezdni na DK 94. Nietrzeźwego za kierownicą zatrzymał policjant po służbie.

W piątek, 1 października po służbie policjant z Komisariatu Policji nr II w Krakowie, jadąc drogą krajową 94 zwrócił uwagę na audi jadące przed nim całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca pojazdu jest pijany i postanowił go zatrzymać. Zadzwonił też do dyżurnego wielickiej jednostki Policji.

Kierujący audi skręcił w kierunku miejscowości Przebieczany, a policjant za nim. Gdy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 966 kierowca zwolnił, z uwagi na zator drogowy, policjant wysiadł ze swojego samochodu, podbiegł do audi, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zatrzymał kierowcę.  

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z Komisariatu Policji w Gdowie, potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 54-letniego kierowcy audi ponad 2,5 promila, a po sprawdzeniu danych kierującego okazało się, że nie on posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

fot. ilustracyjna Policja Podkarpacka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje