sobota, 8 lutego 2020 10:28

Kłaj. Kończy sie remont ostatniego Domu Kultury

Autor Marzena Gitler
Kłaj. Kończy sie remont ostatniego Domu Kultury

Końca dobiegają prace renowacyjno-remontowe Domu Kultury w Łężkowicach. Generalny remont trwa 5 miesięcy i od tego bardzo wiele się tam pozmieniało.

Pod koniec lutego wszystkie pomieszczenia tego obiektu użyteczności publicznej zyskają „nowe życie”. Podwieszony sufit z energooszczędnymi lampami LED, posadzka, drzwi, grzejniki, oraz estetyczne toalety nadadzą mu nowoczesności, a jasny kolor na ścianach, który zastąpi starą boazerię oraz antresola powiększą optycznie pomieszczenie główne. Inwestycje realizowana jest w całości ze środków pochodzących z budżetu Gminy Kłaj. Jest to ostatnie zadanie tego typu, które w 2010 obejmując stanowisko wójta – Zbigniew Strączek uznał za priorytetowe. Cel został osiągnięty i wszystkie Domy Kultury w gminie zostały wyremontowane.

- Domy Kultury to miejsca integracji społecznej międzypokoleniowej. Wierzę, że ten remont sprawi, że mieszczańscy Łężkowic częściej będą odnajdować sposobność do wspólnych spotkań, a odnowiony obiekt będzie tętnił życiem.  – podsumował Wójt Gminy Kłaj, Zbigniew Strączek.

Inf. i foto: UG Kłaj

Wieliczka - najnowsze informacje