poniedziałek, 17 czerwca 2019 09:07

Klimatyzator przenośny do domu - must have na lato

Autor (red)
Klimatyzator przenośny do domu - must have na lato

Choć większość osób uwielbia lato, bardzo wysokie temperatury potrafią zmęczyć i negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła się wyłącznie z budynkami użyteczności publicznej czy sklepami, ale na pewno nie z domem. Na szczęście dzięki powstaniu przenośnych modeli, dziś każdy może cieszyć się przyjemnym chłodem, nawet w najbardziej upalne dni. Czym wyróżniają się urządzenia tego typu?

Jak działa klimatyzator przenośny?

Przenośne klimatyzatory to urządzenia, które wymagają podłączenia do prądu i umieszczenia na zewnątrz rury, która będzie odprowadzać ciepłe powietrze. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie ulokowanie sprzętu. Z jednej strony powinien znaleźć się jak najdalej okna czy balkonu, z drugiej dostatecznie blisko, aby możliwe było wyprowadzenie rury. Aby być w pełni zadowolonym z działania klimatyzatora, jego moc powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia jakie ma ochładzać. Duże znaczenie ma także nasłonecznienie pokoju, liczba okien i osób, które w nim przebywają.

Klimatyzator przenośny - najważniejsze zalety

Jedną z największych zalet tego typu urządzeń jest ich mobilność, która umożliwia swobodne przenoszenie klimatyzatora do pokoju, który wymaga ochłodzenia. W przypadku większych i cięższych modeli, montowane są wygodne kółka. Duże znaczenie ma także łatwość instalacji. Po zakupie wybranego modelu po prostu wystarczy podłączyć go do prądu i umieścić w odpowiednim miejscu rurę odprowadzającą wilgoć. To duże ułatwienie w porównaniu do modeli, które wymagają dokonywania przeróbek w mieszkaniu i zatrudniania montera. Wiele klimatyzatorów, oprócz funkcji chłodzenia może dodatkowo ogrzewać powietrze, osuszać je i wentylować. Na podkreślenie zasługuje również znacznie niższa cena modeli przenośnych, w porównaniu do tych, które wymagają montażu.Atrakcyjne propozycje pod tym względem dostępne są na https://www.sferis.pl/klimatyzatory-1929.

Bardzo dużą zaletą klimatyzatorów mobilnych jest ich szybkość działania. Po podłączeniu do prądu, zaczynają pracę w tempie natychmiastowym. Gdy dobrze dobierzemy moc urządzenia do wielkości pomieszczenia, zostanie ono schłodzone bardzo szybko.

Jak wybrać najlepszy klimatyzator przenośny?

Spora liczba modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. W pierwszej kolejności powinniśmy jednak zwrócić uwagę na wspomnianą już moc urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze samodzielne oszacowanie zapotrzebowania. W tym celu należy obliczyć powierzchnię pomieszczeń, które mają być chłodzone, a następnie pomnożyć uzyskaną wartość przez 100. Możemy również skorzystać z gotowych kalkulatorów, które są dostępne na stronach producentów.

Jeśli poszukujemy dodatkowych funkcji, musimy skoncentrować się na bardziej zaawansowanych technologicznie modelach, mając jednak na uwadze fakt, że z pewnością będą one droższe. Alergicy powinni wybierać klimatyzatory, które dodatkowo mają wbudowane filtry pochłaniające kurz oraz bakterie. Przydatną funkcją jest także system jonizacji, który pozwala zmniejszyć ilość alergenów w powietrzu.

Pamiętajmy o tym, że przenośne klimatyzatory mogą być dosyć głośne. Z tego względu jeśli pracujemy zdalnie lub spędzamy sporo czasu w domu, zwróćmy uwagę na emisję hałasu. Zazwyczaj jest ona najniższa w przypadku najdroższych modeli.

Bardzo przydatną funkcją jest także timer, który pozwala na zaprogramowanie włączania i wyłączania chłodzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na powrocie do chłodnego mieszkania po spędzeniu całego dnia w pracy.

Styl Życia - najnowsze informacje