czwartek, 25 listopada 2021 09:50

Klinika z Zabierzowa wystawia fałszywe certyfikaty covidowe? „Zaszczepionych” może być nawet 500 osób

Autor Aleksandra Tokarz
Klinika z Zabierzowa wystawia fałszywe certyfikaty covidowe? „Zaszczepionych” może być nawet 500 osób

W jednym z centrów medycznych w Zabierzowie w powiecie krakowskim można kupić paszport covidowy - donosi TVN. Dziennikarze "Faktów" w wyniku dziennikarskiej prowokacji ujawnili nielegalny proceder. Fałszywie zaszczepionych może być nawet 500 osób.

W trakcie śledztwa dziennikarze TVN ujawnili, iż fałszywy certyfikat covidowy w jednej z klinik w podkrakowskim Zabierzowie można kupić wyłącznie za gotówkę. Jego cena waha się od 450 złotych do 900 złotych. Pośrednikami mają być fizjoterapeuci, biznesmeni i kosmetyczki. Takich osób może być nawet 15. Na jeden termin każdy z nich ma zgłaszać nawet kilkadziesiąt osób.

Proceder ma być prowadzony w centrum medycznym Masmed w Zabierzowie - informują dziennikarze TVN. Temu miejscu przyglądali się przez miesiąc. Ostatecznie postanowili przeprowadzić dziennikarską prowokację. Do ujawnienia procederu przyczyniły się dwie niezaszczepione osoby. Jedna z nich zapisała się sama. Za fałszywy certyfikat covidowy zapłaciła w busie stojącym za kliniką. Już po godzinie od tej transakcji w systemie pojawił się paszport covidowy.

Druga pacjentka wypełniła ankietę, jednak zamiast niej na szczepienie wybrała się dziennikarka TVN. Naklejono jej jedynie plaster na ramię. Z przychodni wyszła z certyfikatem.

Jak donosi stacja certyfikat można było również wykupić "zdalnie". W czwartek TVN24 poinformował, że w placówce pojawili się policjanci, którzy prowadzą czynności w tej sprawie.

Czy to dopiero wierzchołek góry lodowej? W ten sposób może bowiem działać wiele innych placówek w Polsce.

koronawirus najnowsze informacje

inf. TVN24/onet, fot. ilustracyjne/unsplash

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje