piątek, 30 lipca 2021 14:23

Kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień" już w najbliższy weekend

Autor Głos 24
Kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień" już w najbliższy weekend

Dziesięć parafii w sześciu małopolskich powiatach, jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson, punkty szczepień przy kościołach lub w ich sąsiedztwie. Tak zapowiada się kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Nie zabraknie także akcji promujących i przeprowadzających szczepienia przygotowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W najbliższy weekend szczepienia będą dosłownie „na wyciągnięcie ręki”.

Przy kościołach lub w ich pobliżu, mobilne punkty szczepień znajdą się w Spytkowicach, Jabłonce, Laskowej, Niedźwiedziu, Łukowicy, Piwnicznej-Zdroju, Nawojowej, Ropie, Radogoszczy i Gromniku.
Akcja prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.

- Epidemia, która tak mocno dotknęła naszego codziennego życia, również religijnego, niestety nie traci na sile. Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z COVID-19, jakim są szczepienia. W kolejnych miejscowościach, na placach przy kościołach, będą prowadzone akcje. Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości – apeluje ks. Łukasz Michalczewski dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Prowadzone będą także działania edukacyjne umożliwiające zasięgnięcie szerszej wiedzy na temat szczepień.

- Wirus jest i nadal wpływa na naszą codzienność. Mamy jednak sprawne narzędzie, aby się przed nim zabezpieczać. Szczepienia to najlepsza droga do tego, by Małopolanie mogli bezpiecznie funkcjonować i powracać do życia, jakie pamiętamy sprzed pandemii. Zachęcam do odwiedzania punktów szczepień. To niezwykle ważne, abyśmy zdążyli przed czwartą falą epidemii zbudować zbiorową odporność – przypomina wojewoda Łukasz Kmita.

Przez najbliższe dwa dni szczepienia będzie można także przyjąć w ramach akcji przeprowadzanych przez samorządy. Towarzyszą one ciekawym wydarzeniom jak chociażby Festiwal Rosołu, II Festiwal Podpłomyka Plebańskiego czy Zawody Jeździeckie w Łopusznej. Akcje szczepień w nadchodzący weekend odbędą się w następujących miejscach, oraz w miejscach zaznaczonych na plakacie poniżej:        

31 lipca – Świątniki Górne – boisko sportowe KS Clavia

31 lipca – Szyce – targ przy Urzędzie Gminy w Szycach

31 lipca – 1 sierpnia – Kraków – Mały Rynek oraz teren KS Prądniczanka

31 lipca – Biecz – Zakład Opieki Zdrowotnej LEGE ARTIS

31 lipca – 1 sierpnia – Gdów – teren rekreacyjny „Zarabie”

31 lipca – Łopuszna – budynek szatni obok nowego boiska w Łopusznej

31 lipca – Sromowce Niżne – boisko piłkarskie LKS Trzy Korony

1 sierpnia – Maniowy – budynek Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia

1 sierpnia – Rzezawa – ośrodek zdrowia Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej

Inf.: MUW w Krakowie

Fot.: unsplash

plakat akcji "Niedziela szczepień" - MUW 

Małopolska - najnowsze informacje